موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/89072 :کد

0

تامین امنیت رژیم صهیونیستی مهمترین ماموریت داعش

  پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۵
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -تامین امنیت رژیم صهیونیستی مهمترین ماموریت داعش

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور گفت: تامین امنیت و آرامش رژیم صهیونیستی از مهمترین ماموریت های داعش و تروریست های تکفیری است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور گفت: تامین امنیت و آرامش رژیم صهیونیستی از مهمترین ماموریت های داعش و تروریست های تکفیری است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی شامگاه چهارشنبه در اختتامیه جشنواره ملی خورشید کرامت در سالن اجتماعات مجتمع اداری آستان مقدس حضرت معصومه (س) با تاکید بر اینکه آمریکا و کشورهای غربی بوجود آورنده جریان داعش هستند، اظهار داشت: پدید آورندگان داعش ماموریت های مختلفی را برای این گروه تعیین کردند که اسلام هراسی نخستین آن است.


وی افزود: کشورهای غربی پس از مواجه شدن با رشد فزاینده و روز افزون اسلام در درون جوامع خود، تصمیم گرفتند تا با شکل دادن گروه های تروریستی و کشتن انسان ها به نام اسلام، این آئین وحیانی را تنها عامل اصلی این جنایت ها معرفی کنند، و به این ترتیب مردم را از گرایش به سمت اسلام بر حذر دارند.


وی خاطر نشان کرد: اگر امروز در کشوری مانند فرانسه که کسی تحمل دیدن یک قطره خون را نداشت، یک کشیش سر بریده می شود، و یا در یک مراسم عمومی یک تریلی بیش از 80 نفر از مردم را به زیر می گیرد، این کارها در راستای سیاست های اسلام هراسانه غرب است.


معزی همچنین ایجاد تفرقه و اختلاف بین شیعه و سنی را دومین ماموریت داعش ذکر کرد، و گفت: در حالی که در بیشتر کشورهای خاورمیانه از جمله ایران شیعه و سنی با کمال صمیمیت و دوستی در کنار یکدیگر زندگی می کردند و امور مختلف مانند داد و ستد و حتی ازدواج بین آنها در جریان بود، دشمنان برای اختلاف افکنی بین مسلمانان با هدف جلوگیری از رشد و گسترش اسلام در جهان داعش را ایجاد کردند.


وی همچنین تامین امنیت لازم برای رژیم صهیونیستی از طریق تضعیف کشورهای منطقه را سومین هدف استکبار از تشکیل داعش بیان کرد و افزود: عربستان که از زمان تاسیس اسرائیل در سال 1948 میلادی حتی یک گلوله هم به طرف این رژیم شلیک نکرده، امروز یمن را با خاک یکسان نموده و تمام زیر ساخت های حیاتی این کشور را از بین برده است.


معزی نابودی تمدن پنج هزار ساله سوریه را نیز اقدامی در جهت نابودی قدرتمند کردن اسرائل در منطقه ذکر و خاطر نشان کرد: غربی ها به شدت تلاش می کنند، تا به غیر از اسرائیل هیچ یک از کشورهای منطقه از پایداری و ثبات لازم برخوردار نباشند.


نماینده ولی فقیه در هلال احمر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع حقوق بشر اسلامی خاطر نشان کرد: از دیدگاه و منظر اسلام تمامی انسان ها با هر دین و آئینی حقوق فردی و اجتماعی یکسان دارند، و حکومت اسلامی به واسطه دین داشتن یا نداشتن یک نفر او را از نان و آب محروم و یا بهره مند نمی کند.


وی افزود: امیرالمومنین (ع) روزی در حال عبور از یکی از محلات شهر کوفه پیرمرد نصرانی را دید که از سر فقر در حال گدایی کردن بود، آن حضرت خطاب به یارران خود فرمود این فرد تا وقتی جوان بود کار می کرد ولی حالا که پیر و ناتوان شده به این روز افتاده، و باید از بیت المال برای او حقوقی در نظر گرفته شود.


وی همچنین با اشاره به اینکه در غرب اساس حرکت های فکری بر مبنای اومانیسم و انسان محوری بنا نهاده شده است، افزود: به رغم وجود کلیسا و همچنین ادیان و مذاهب مختلف و تشکل های وابسته به آنها در اروپا ولی در این جوامع مرگ خدا حتمی شده و انسان و تقاضاهای جسمی و وجودی آن مبنای همه امور قرار گرفته است.


معزی افزود: بر این اساس بحث همجنسگرایی به شدت از سوی اتحادیه اروپا پیگیری می شود، تا جایی که سن قانونی برای این کار از 20 سال به 18 سال کاهش پیدا کرده است.


وی با بیان اینکه زندگی انسانی فقط خواسته ها و نیازهای جسمانی او نیست، بلکه انسان در کنار این نیازها احتیاجات روحی نیز دارد، تصریح کرد: در اروپا پس از دوره رنسانس نیمی از وجود بشر که همان مساله دین و معنویت است، نادیده گرفته شده، از این رو اگر می خواهیم جامعه ای بر مبنای کرامت انسانی بسازیم، نباید فقط بر روی حقوق فردی انسان تکیه کنیم.


وی با تاکید بر اینکه جامعه برای پیشرفت به کرامت انسانی نیاز مبرمی دارد، افزود: هر چیزی که انسان را به سمت شرک سوق دهد و از مسیر حق جدا کند، کرامت آن را نیز از بین می برد.


این مراسم به همت جمعیت هلال احمر قم، رادیو معارف، آستان مقدس حضرت معصومه و دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی و به مناسبت روز چهاردهم مرداد ماه روز حقوق بشر اسلامی ترتیب یافته بود.


حدود 3 هزار و 500 نفر از سراسر کشور در 2 بخش کتابخوانی و عکاسی با تلفن همراه با موضوع کرامت انسانی این جشنواره شرکت کردند که در پایان به خاطر 17روز اقامت حضرت معصومه در قم از 17 نفر از آنها تجلیل شد.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :