موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/89082 :کد

0

اندروید مارشمالو روی ۱۵.۲ درصد دستگاه ها نصب شده است

  پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۰
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -اندروید مارشمالو روی ۱۵.۲ درصد دستگاه ها نصب شده است

گوگل: مارشمالو روی ۱۵.۲ درصد دستگاه های اندروید نصب شده است .

گوگل این بار کمی زودتر از موعد همیشگی اطلاعات ماهانه میزان فراوانی اندروید را منتشر کرده است. در هفت روز منتهی به 1 آگوست، اندروید مارشمالو روی 15.2 درصد از دستگاه های اندرویدی که از پلی استور بازدید کرده بودند نصب شده بود. این یعنی میزان فراوانی اندروید مارشمالو به نسبت گزارش ماه گذشته که 13.3 درصد را به مارشمالو اختصاص داده بود، 14 درصد افزایش داشته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، در ادامه اندروید 5.0 لالی پاپ که یکی از بیلدهای سیستم عامل سورس باز گوگل به حساب می آید، توانسته 35.5 درصد از سهم بازار را تصاحب کند و اکثر دستگاه های اندرویدی را فرا بگیرد. حتی با عرضه و جا افتادن مارشمالو در بین کاربران، اندروید 5.0 باز هم از 35.1 درصد سهم بازار خود در ماه گذشته افزایش داشته است.


بعد از اندروید لالی پاپ، اندروید 4.4 کیت کت با تصاحب 29.2 درصد بازار قرار گرفته و سپس شاهد سهم 16.7 درصدی نسخه های 4.1 و 4.3 اندروید هستیم. اندروید های 2.33 و 2.37 نیز با 1.7 درصد و اندروید 4.0.3، 4.0.4 با 1.6 درصد از سهم بازار در رده های بعدی قرار گرفته اند. آیا هنوز اندروید فرویو را به خاطر دارید؟ این نسخه هم همچنان روی 1 درصد از دستگاه های اندروید نصب شده است. اپلیکیشن گوگل پلی استور که این اطلاعات از آن استخراج شده تنها از اندروید 2.2 و بالاتر پشتیبانی می کند.

 

انتظار می رود که بیلد بعدی اندروید یعنی اندروید 7.0 نوقا نیز تا آخر ماه جاری میلادی عرضه شود. طبق معمول گوشی های نکسوسی اولین دستگاه هایی هستند که به این نسخه بروزرسانی می شوند. اگرچه گفته می شود که نکسوس 5 این بروزرسانی را دریافت نخواهد کرد و اگر این خبر درست باشد، یعنی دستگاه های نکسوس 6 و بالاتر نیز به این نسخه بروزرسانی خواهند شد. بعد از دستگاه نکسوسی نوبت به گوشی های مختص پلی استور می رسد که باید پیش از همه به اندروید 7.0 نوقا مجهز شوند.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :