موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/89115 :کد

0

شاخص وضعیت شارژ باتری، ابزار ردگیری کاربران تلفن همراه

  پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۸
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -شاخص وضعیت شارژ باتری، ابزار ردگیری کاربران تلفن همراه

محققان دانشگاه پرینستون دریافتند یک نرم افزار استاندارد وب که برای اعلام وضعیت شارژ باتری تلفن همراه به کار گرفته می شود، امکان ردگیری آنلاین کاربران را فراهم می کند.

 

 

 

محققان دانشگاه پرینستون دریافتند یک نرم افزار استاندارد وب که برای اعلام وضعیت شارژ باتری تلفن همراه به کار گرفته می شود، امکان ردگیری آنلاین کاربران را فراهم می کند. این در حالی است که متخصصان امنیت حریم خصوصی یک سال قبل در این رابطه هشدار داده بودند.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، در HTML 5 یک API جدید برای وضعیت باتری معرفی شد. این نسخه از کد HTML برای طراحی بخش عمده ای از وب مورد استفاده قرار گرفته و در سال 2015 به همراه مرورگرهای Firefox، Chrome و Opera عرضه شده است. این ابزار امکان مشاهده میزان شارژ باقی مانده در باتری تلفن همراه کاربران و همچنین زمان اتمام شارژ و در صورت اتصال به منبع توان الکتریکی، مدت زمان لازم برای شارژ مجدد را فراهم می کند.


ایرنا از گاردین نوشت: هدف اصلی از طراحی این AIP اطلاع مالکان سایت ها از میزان شارژ باتری کاربران و در نتیجه نمایش نسخه های سبک تر وب سایت برای آن دسته کاربرانی بوده که شارژ کمتری در گوشی تلفن خود دارند. اما مدت کوتاهی پس از عرضه آن، متخصصان حریم خصوصی اعلام کردند این ابزار امکان جاسوسی از کاربران را فراهم می کند. به عبارت دیگر ترکیب میزان درصدی شارژ باقی مانده و طول عمر باتری بر اساس ثانیه، 14 میلیون ترکیب را در اختیار می گذارد که با استفاده از آن می توان به عنوان یک شناسه منحصر به فرد برای هر دستگاه تلفن همراه استفاده کرد. 


محققان پرینستون با استفاده از همین شناسه منحصر به فرد و اسکریپت هایی که با استفاده از AIP جدید HTML نوشتند، توانستند فعالیت آنلاین یک گوشی تلفن همراه را به طور کامل ردگیری کنند. 

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :