موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/89156 :کد

0

تلاش افغانستان،پاکستان،تاجیکستان وچین برای مبارزه باتروریسم

  پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۵
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -تلاش افغانستان،پاکستان،تاجیکستان وچین برای مبارزه باتروریسم

کشورهای افغانستان، پاکستان، تاجیکستان و چین تصمیم گرفته‌اند تا برای مبارزه با تروریسم در منطقه یک گروه هماهنگی چهارجانبه تشکیل دهند.

کشورهای افغانستان، پاکستان، تاجیکستان و چین تصمیم گرفته‌اند تا برای مبارزه با تروریسم در منطقه یک گروه هماهنگی چهارجانبه تشکیل دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «تاند»، افغانستان، تاجیکستان، چین و پاکستان گروه چهار جانبه‌ای را برای همکاری و هماهنگی به منظور مبارزه با تروریسم ایجاد کردند.

 

این توافق در نشستی مشترک در «ارومچی» منطقه اویغور نشین چین در مرکز ایالت «کورواک» انجام شده است.

 

در این نشست ژنرال «قدم شاه شهین» رئیس ستاد ارتش افغانستان، ژنرال «فانگ فینگوی» رئیس ستاد ارتش چین، «راحیل شریف» رئیس ستاد ارتش پاکستان و «کوبیدزاده» معاون وزارت دفاع تاجکستان حضور داشتند.

 

آنها با بیان موضع مشترک اعلام کردند: تروریسم برای ثبات منطقه خطری جدی محسوب می‌شود و آنها از مبارزه با تروریسم حمایت می‌کنند.

 

تروریست‌هایی که در افغانستان و چین فعالیت می‌کنند در پاکستان آموزش می‌بینند و از این طریق حمایت مالی و تسلیحاتی می‌شوند و این در حالی است که مقامات چهار کشور مذکور در مورد پایگاه‌های تروریسم در منطقه هیچ اظهار نظری نکردند.

 

در این نشست تنها بر مبارزه علیه تهدیدات منطقه‌ای و همکاری برای تأمین امنیت و ثبات صحبت‌هایی انجام شد که شرکت کنندگان تصمیم گرفتند برای دستیابی به این هدف یک گروه همکاری چهارجانبه ایجاد کنند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :