موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/89159 :کد

0

اتریش خواستار توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا شد

  پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۱۳۹   
 تحلیل ایران -اتریش خواستار توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا شد

صدر اعظم اتریش عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را یک تخیل دیپلماتیک و غیر ممکن دانسته و خواستار توقف مذاکرات عضویت این کشور در اتحادیه اروپا شد.

صدر اعظم اتریش عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را یک تخیل دیپلماتیک و غیر ممکن دانسته و خواستار توقف مذاکرات عضویت این کشور در اتحادیه اروپا شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از نشریه "دی سایت"، بر اساس ارزیابی "کریستین کرن"، صدر اعظم اتریش اتحادیه اروپا باید خاتمه مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را مد نظر قرار دهد.

 

وی افزود: عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا برای سال ها و نه دهه ها یک امر غیر ممکن است و از این رو تنها یک تخیل دیپلماتیک است.

 

صدر اعظم اتریش اعلام کرد که این مسئله در نشست آینده اتحادیه اروپا در 16 سپتامبر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

وی از دلایل اصلی این اظهار نظر خود را بخصوص استانداردهای دموکراسی در ترکیه دانست که به اندازه کافی برای توجیه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا کفایت نمی کند. همچنین اقتصاد ترکیه از میانگین اروپایی بسیار فاصله دارد.

 

صدر اعظم اتریش همچنین تصریح کرد که خشم دولت ترکیه نباید اتحادیه اروپا را بترساند. ما در برابر ترکیه نقش خواستگار را نداریم. از نظر اقتصادی اتحادیه اروپا دست بالا را دارد و ترکیه به این اتحادیه وابسته است.

 

وی در عین حال گفت: همزمان دولت ترکیه در مسائل سیاست امنیتی و سیاست های مربوط به یکپارچه سازی و از جمله در مبارزه با تروریسم داعش یک شریک مهم برای ما است.

 

اتحادیه اروپا و ترکیه از سال 2005 درباره عضویت این کشور در اتحادیه اروپا با هم مذاکره می کنند. به دلیل واکنش های سرکوبگرانه اردوغان علیه مظنونین کودتا بعد از کودتای نافرجام 15 جولای در این کشور بسیاری سیاستمداران اروپایی در هفته های اخیر این مذاکرات را زیر سوال برده اند.

 

بخصوص بحث ها در ترکیه برای اجرای مجدد مجازات اعدام نگرانی هایی را در اتحادیه اروپا ایجاد کرده است. بسیاری سیاستمداران اروپایی اجرای مجدد مجازات اعدام را به مفهوم پایان مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا ارزیابی کرده اند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :