موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی گمرک

a/89234 :کد

0

سامانه جامع امورگمرکی در پنج گمرک استان

  پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۰۸
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -سامانه جامع امورگمرکی در پنج گمرک استان

ناظر گمرکهای استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: هم اکنون سامانه جامع امورگمرکی در گمرکهای بوشهر، گناوه، منطقه ویژه بوشهر، پارس جنوبی و دیلم مستقر شده است و بزودی این سامانه در بندرهای کنگان و بوالخیر نیز

ناظر گمرکهای استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: هم اکنون سامانه جامع امورگمرکی در گمرکهای بوشهر، گناوه، منطقه ویژه بوشهر، پارس جنوبی و دیلم مستقر شده است و بزودی این سامانه در بندرهای کنگان و بوالخیر نیز راه اندازی می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، بهنام نوروزی روز پنجشنبه در جریان بازدید نمایندگان حوزه های انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم و دشتستان درمجلس شورای اسلامی از گمرک بوشهر افزود: با اجرای سامانه جامع امورگمرکی رویه های گمرکی با کاهش زمان ترخیص نسبت به پیش از الکترونیکی شدن انجام و مدت زمان ترخیص کالا در مسیرهای سبز، زرد و قرمز قرار می گیرد.

 

وی اضافه کرد: این سامانه سبب کاهش قاچاق به کمک دستگاه ایکس ری، امکان گزارش لحظه ای درهر ساعت از شبانه روز، رصد اسناد گمرکی توسط کارمند و صاحبان کالا، سهولت اظهار و جلوگیری از اعمال سلیقه، شفاف سازی و جلوگیری از کم اظهاری می شود.


نوروزی محدودیت های اعتباری را عامل اجرا نشدن زیرساخت های گمرکی در استان بوشهر عنوان کرد و ادامه داد: با برنامه ریزی انجام شده امسال اعتبار لازم برای توسعه زیرساخت های گمرکی تصویب شده است.


نماینده مردم شهرستانهای بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش های انجام شده در گمرکهای این استان بیان کرد: استقرار سامانه جامع امورگمرکی سبب تسریع درکار، رضایت ارباب رجوع، کاهش قاچاق کالا شده است.


حجت الاسلام عبدالحمید خدری خواستار راه اندازی سامانه جامع امورگمرکی در دیگر گمرکهای استان بوشهر شد و گفت: با توجه به اینکه معیشت بیشتر مردم ساحل نشین استان بوشهر از راه دریا و تجارت دریایی صورت می گیرد باید زیرساخت های گمرکی و تسهیلات بهره مندی از این موقعیت فراهم شود.


نماینده مردم شهرستان دشتستان نیز ضمن تشکر از ناظر گمرکهای استان بوشهر به سبب پیگیری های مکرر برای راه اندازی سامانه جامع گمرکی گفت: استان بوشهر در حوزه تجارت دریایی دارای سابقه طولانی و ارزشمندی است به گونه ای که این مهم در تاریخ تجارت دریایی ثبت است.


محمد باقر سعادت با اشاره به اینکه اشتغال جوانان این استان از طریق ظرفیت های موجود بندری و گمرکی فراهم می شود افزود: باید براساس این ظرفیت ها طرح های اشتغال زایی در قالب اقتصاد مقاومتی طراحی و اجرایی شود.


منبع : خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :