موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/89302 :کد

0

اذعان ائتلاف تحت رهبری عربستان به هدف قرار دادن غیر نظامیان

  جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۲
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -اذعان ائتلاف تحت رهبری عربستان به هدف قرار دادن غیر نظامیان

ائتلاف تحت رهبری عربستان در جنگ علیه یمن اعتراف کرد که به اشتباهات در حملات خود اعتراف و اعلام کرد که در این حملات غیر نظامیان و به ویژه کودکان هم هدف قرار گرفته اند.

ائتلاف تحت رهبری عربستان در جنگ علیه یمن اعتراف کرد که به اشتباهات در حملات خود اعتراف و اعلام کرد که در این حملات غیر نظامیان و به ویژه کودکان هم هدف قرار گرفته اند.


به گزارش  تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، ائتلاف سعودی متجاوز به یمن در واکنش به انتقادات گسترده سازمان های حقوقی و در راس آنها سازمان دیده بان حقوق بشر به کشتار غیر نظامیان و به ویژه کودکان در جریان حملات آنها اعلام کرد که اشتباهاتی در این زمینه صورت گرفته است.


سازمان دیده بان حقوق بشر این ائتلاف را به ارتکاب جنایت جنگی آشکار در جریان یکی از صدها مورد بمباران نقاط مختلف یمن که منجر به کشته شدن 65 غیر نظامی شد، متهم کرده بود.


این سازمان همچنین ائتلاف سعودی را مسئول بمباران هوایی بیمارستان "حیدان" در استان صعده در ماه اکتبر سال 2015 دانست. این بیمارستان زیر نظر سازمان "پزشکان بدون مرز" فعالیت می کرد.


به اذعان سازمان ملل متحد، جنگ یمن از زمان مداخله نظامی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در 16 ماه پیش منجر به کشته شدن 6400 نفر و بروز فاجعه انسانی در این کشور فقیر شده است.


این سازمان در ماه ژوئن گذشته ائتلاف سعودی را مسئول کشته شدن دست کم 60 درصد از کودکان کشته شده در جنگ یمن معرفی کرد، اما بان کی مون دبیر کل سازمان ملل تحت فشارهای عربستان سعودی و تهدید آن به قطع کمک های مالی به این سازمان، مجبور به تکذیب این واقعیت و خارج کردن نام عربستان و در ادامه نام ائتلاف تحت رهبری این کشور از فهرست ناقضان حقوق کودکان شد.  


منبع : خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :