a/89319 :کد

0

افزایش ۲۱ درصدی خرید نفت هند از ایران

  جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۱
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -افزایش ۲۱ درصدی خرید نفت هند از ایران

آمارهای جدید رویترز نشان می دهد، در ماه گذشته میلادی همزمان با از سرگیری خرید نفت ۲ پالایشگاه نفتی هند از ایران، میزان واردات نفت این کشور از ایران در ماه جولای ۲۱ درصد نسبت به ماه پیش از آن افزایش دا

آمارهای جدید رویترز نشان می دهد، در ماه گذشته میلادی همزمان با از سرگیری خرید نفت ۲ پالایشگاه نفتی هند از ایران، میزان واردات نفت این کشور از ایران در ماه جولای ۲۱ درصد نسبت به ماه پیش از آن افزایش داشته و به بالاترین رقم ۵ ماه گذشته رسیده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، آمارهای اولیه ورود تانکرها نشان می دهد واردات نفت هند از ایران در ماه جولای بیش از یک پنجم نسبت به ماه ژوئن افزایش داشته و به بالاترین رقم در 5 ماه گذشته رسیده است. این افزایش از آن جهت بوده که 2 پالایشگاه دولتی هند پس از سال ها، خرید نفت خود از ایران را از سر گرفته اند.


هندوستان پترولیوم و بهارات پترولیوم دومین و سومین پالایشگاه بزرگ دولتی هند پس از تحریم های بیمه ای غرب علیه ایران، خرید نفت از این کشور را متوقف کرده بودند.


آمارهای مربوط به ورود تاکرها نشان می دهد، هند در ماه جولای روزانه 461 هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده که حدود 21 درصد نسبت به ماه ژوئن افزایش داشته و بیش از دو برابر 215 هزار بشکه نفتی است که این کشور یک سال قبل از ایران خریداری کرده است.


واردات نفت هند از ایران در سال مالی جاری که از ماه آوریل آغاز شده قرار است به بالاترین رقم در 7 سال اخیر برسد و شرکت های دولتی و خصوصی هند روزانه حداقل 400 هزار بشکه نفت از ایران خریداری خواهند کرد.


آخرین خرید نفتی شرکت بهارات پترولیوم از ایران به نوامبر 2011 برمی گردد و هندوستان پترولیوم نیز آخرین بار در می 2013 از این کشور نفت خریداری کرده است.


این گزارش حاکی است، در 7 ماهه نخست 2016، هند حدود 359 هزار بشکه در روز از ایران نفت وارد کرده که 67 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.


در بازه زمانی آوریل تا جولای، یعنی 4 ماه نخست سال مالی جاری، خرید نفت هند از ایران حدود 43 درصد افزایش داشته و از 283 هزار بشکه مدت مشابه سال قبل به 404 هزار بشکه در روز رسیده است.


ایندین اویل، بزرگترین پالایشگاه هند در ماه جولای بزرگترین مشتری هندی نفت ایران بود و حدود 158 هزار بشکه نفت از این کشور خرید. شرکت خصوصی اسار اویل هم با خرید 126هزار و 300 بشکه نفت از ایران دومین مشتری هندی بزرگ نفت این کشور در ماه گذشته میلادی بود.


منبع : خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :