موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/89414 :کد

تخریب رکن اصلی انتخابات آمریکا

احمدرضا صباغی

  جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۶
تعداد بازدید : ۸۱۲   
 تحلیل ایران -تخریب رکن اصلی انتخابات آمریکا

بانزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکافضای داغ انتخاباتی دراین کشورموجب شده است تانامزدهای انتخابات برای پیشی گرفتن ازیکدیگردست به هرتخریب علیه یکدیگربزنند.

بانزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکافضای داغ انتخاباتی دراین کشورموجب شده است تانامزدهای انتخابات برای پیشی گرفتن ازیکدیگردست به هرتخریب علیه یکدیگربزنند.

 

در حقیقت رقابت نزدیک دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون موجب شده است تا این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکابرای کسب رای بیشتر به تخریب گسترده یکدیگر بپردازند.

 

البته بر طبق نظرسنجی های انجام شده،دونالد ترامپاز هیلاری کلینتون جلوتر می باشد.هرچند به نظر می رسد اگر هیلاری کلینتون رئیس جمهور آمریکا بشود نخستین زن آمریکایی است که سکان سیاسی ترین مقام آمریکا را بر عهده گرفته است.اما موضوعی که به روشنی مشهود است نزدیک بودن رقابت انتخاباتی بین دو نامزد اصلی دموکراتها و جمهوریخواهان است.

 

از سوی دیگر اجماع گسترده دموکراتها بر روی هیلاری کلینتون و اتفاق نظر همه جمهوری خواهان بر روی دونالد ترامپ موجب شده است تا دو گروه سیاسی در آمریکا نسبت به یکدیگر مواضع تخریبی شدیدی را بگیرند که با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این تخریب بیشتر از گذشته می شود.

 

 

از طرف دیگر اینکه چه کسی و از چه حزبی در آمریکا رئیس جمهور شود نقش مهمی در سیاست های این کشور در نقاط مختلف دنیا و از جمله خاورمیانه دارد که از شواهد پیداستکه هیلاری کلینتون راه باراک اوباما را در پیش گرفته است و دونالد ترامپ هم در جهت مخالف سیاست های دموکراتها برنامه ریزی سیاسی خود را انجام می دهد.

 

بنابراین با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رقابت بین دو نامزد اصلی دموکراتها و جمهوری خواهان یعنی دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون رنگ تخریب بیشتری به خود گرفته است.هر چند ترامپ بواسطه حمایت بی دریغ جمهوریخواهان بوی سبقت را از هیلاری کلینتون دموکرات گرفته است و اگر وی رئیس جمهور بشود قطعا شاهد تغییر روشن مواضع مختلف آمریکا در سراسر جهان خواهیم بود.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :