موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/89415 :کد

0

اردوغان: به زودی به روسیه خواهم رفت

  جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۵
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -اردوغان: به زودی به روسیه خواهم رفت

رئیس‌جمهور ترکیه بار دیگر تأکید کرد که برای بستن باب اختلاف و بحران بین ترکیه و روسیه به همراه هیأتی به «سن پترزبورگ» خواهد رفت.

رئیس‌جمهور ترکیه بار دیگر تأکید کرد که برای بستن باب اختلاف و بحران بین ترکیه و روسیه به همراه هیأتی به «سن پترزبورگ» خواهد رفت.

 

به گزارش تحلیل ایران، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با «نظربایف» رئیس‌جمهور قزاقستان در آنکارا، تأکید کرد که با هدف ترمیم رابطه بین ترکیه و روسیه به زودی به شهر «سن پترزبورگ» روسیه خواهد رفت.

 

مقامات ترکیه پیش از این نیز از این سفر خبر داده بودند.

 

به نوشته خبرگزاری تی آر تی ترکیه، اردوغان در این کنفرانس خبری با اعلام این خبر بار دیگر از مردم و گروههای سیاسی خواست تا روز یکشنبه هفته آینده در محکومیت کودتای نافرجام به خیابان‌ها بیایند.

 

وی گفت: از مردم ترکیه می‌خواهم که روز یکشنبه فارغ از هر گونه نظر سیاسی به خیابان‌ها و میادین بیایند و فقط پرچم ترکیه را بالای سر ببرند تا بگویند که ما ملتی واحد هستیم.

 

او افزود: از رهبران گروههای معارض خواسته‌ام تا در بزرگترین میادین ترکیه برای زنده نگه داشتن یاد شهدا و تأکید بر وحدت، حضور یابند.

 

اردوغان در ادامه گفت: روز یکشنبه نه فقط در استانبول بلکه در 80 ولایت دیگر شاهد تجمعات مشابه خواهیم بود.

 

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین از هماهنگی‌ها با رئیس‌جمهور قزاقستان برای مبارزه با تشکیلات «فتح الله گولن» در این کشور خبر داد.

 

نظربایف نیز در این کنفرانس خبری اعلام کرد که به زودی از تمام کارمندان مدارس «فتح الله گولن» در قزاقستان، تحقیقات گسترده به عمل خواهد آورد و در صورت اثبات وابستگی آن‌ها به فتح الله گولن، آن‌ها به ترکیه استرداد خواهند شد.

 

همزمان با دعوت اردوغان از رهبران گروههای سیاسی، «کمال قلیچ دار اوغلو» رهبر حزب جمهوری خواه خلق اعلام کرده است که در این تجمع حضور خواهد یافت.

 

«دولت باغچه لی» رئیس حزب جنبش ملی گرا، نیز از حضور خود در این تجمع خبر داده است.

 

اردوغان تا کنون از «صلاح الدین دمیرتاش» رهبر حزب دموکراتیک خلق‌ها برای حضور در این تجمع دعوت نکرده است، وی این حزب را همراستا با پ.ک.ک و تروریستی می‌خواند.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :