موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/89436 :کد

0

معاون پیشین سیا: ترامپ ابزاری در دستان پوتین است!

  جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۸
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -معاون پیشین سیا: ترامپ ابزاری در دستان پوتین است!

معاون سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با انتقاد شدید از ترامپ گفت که رئیس جمهور روسیه این نامزد جمهوریخواه آمریکایی را به «عامل مسکو» تبدیل کرده است.

معاون سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با انتقاد شدید از ترامپ گفت که رئیس جمهور روسیه این نامزد جمهوریخواه آمریکایی را به «عامل مسکو» تبدیل کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، یکی از مقامات عالیرتبه و سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با انتقاد شدید از دونالد ترامپ،‌ وی را خطری برای امنیت ملی آمریکا خواند و مدعی شد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه این نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری را به «عامل مسکو» تبدیل کرده است.

 

«مایکل مورل» مأمور باسابقه سیا و معاون پیشین این سازمان، در ستون نظرات روزنامه نیویورک تایمز نوشت: «پوتین با تملق و چاپلوسی، ترامپ را به حمایت از مواضعی سوق داده که موافق با منافع روسیه است».

 

مورل در مقاله ای جداگانه ضمن حمایت از نامزدی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر می نویسد: «در حوزه اطلاعاتی، ما می گوییم که آقای پوتین دونالد ترامپ را به مأموری تبدیل کرده است که ناآگاهانه به نفع فدراسیون روسیه کار می کند».

 

این مقام پیشین سیا بدون ارائه شواهدی برای اظهارات خود مدعی شد که ولادیمیر پوتین با بهره گیری از مهارتهایی که طی فعالیت خود به عنوان مأمور اطلاعاتی کسب کرده است، برای شناسایی و سوء استفاده از نقاط ضعف افراد [و از جمله ترامپ] استفاده می کند. وی اظهار داشت که پوتین در جریان رقابتهای مقدماتی انتخابات آمریکا با تعریف و تمجید از ترامپ، از همین تکنیک استفاده کرد و واکنش ترامپ به این تعریف و تمجیدها،‌ همان چیزی بود که پوتین انتظار داشت.

 

ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با رد انتقادات مورل،‌ در یک پیام توئیتری نوشت: «مورل همان کسی است که برای سرپوش گذاشتن بر حادثه بنغازی- در لیبی- به نفع هیلاری کلینتون به دروغ متوسل شد».

 

گفتنی است که در حادثه مذکور،‌ سفارت آمریکا مورد حمله قرار گرفت و سفیر آمریکا به همراه سه آمریکایی دیگر کشته شدند. وقوع این حادثه در دوران ریاست هیلاری کلینتون بر وزارت امور خارجه سبب شد که جمهوریخواهان همواره وی را به خاطر نحوه واکنش به این حمله و رویدادهای پس از آن به باد انتقاد گیرند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :