موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/89522 :کد

0

تفحص شهدا وظیفه انسانی و اخلاقی و بشری است

  شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۶
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -تفحص شهدا وظیفه انسانی و اخلاقی و بشری است

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: تفحص ابدان پاک و مطهر شهدا دوران دفاع مقدس وظیفه انسانی، اخلاقی و بشری است.

 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: تفحص ابدان پاک و مطهر شهدا دوران دفاع مقدس وظیفه انسانی، اخلاقی و بشری است.

 

به گزارش تحلیل ایران از روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، این مطلب را سردار سرتیپ پاسدار سید محمد باقر زاده در حاشیه برگزاری اجلاس سه جانبه ایران، عراق و کمیته بین المللی صلیب سرخ که در تهران برگزار شد، عنوان کرد.

 

وی در این اجلاس سه جانبه عنوان کرد، اگر چه مزد شهدا با خدای تبارک و تعالی است و ما بندگان، عاجز هستیم که بتوانیم تشکری داشته باشیم. اما وظیفه انسانی و اخلاقی و بشری است که انسان نسبت به کسانی که فداکاری کردند حس قدرشناسی و تقدیر داشته باشند.


فرماده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: چند سال پیش در جریان تجلیل از تعدادی از شهدا در مصلای تهران با یک مرد روسی که به همراه همسر خود در آنجا حضور پیدا کرده بودند مواجه شدم. این فرد روسی با اینکه مسلمان نبود اما چهار جمله کلیدی و خیلی مهم را به من گفت؛ ایشان در جمله اول به من گفت: باز هم از این جوان ها تربیت کنید.

دومین جمله اش این بود که اگر شهدا نبودند از دین خبری نبود. مهم اینجاست که مردم کشور سوسیالیستی شوروی که ضد دین بودند و با دین بیگانه بودند؛ اما این پیرمرد می گفت که اگر شهدا نبودند از دین خبری نبود!، سومین جمله اش این بود که قدر شهدای خود را بدانید


و جمله ی چهارم ایشان -فکر می کنم همه ما الان به خاطر همین موضوع جمع شدیم همین است - که به من گفتند: تصور نکن اگر یک روزی تو این کار را کنار گذاشتی و ادامه ندادی این کار متوقف می شود! هزاران جوان ایرانی هستند که حاضر هستند به داخل میادین مین بروند اما پیکرهای شهدا را به خانواده های شان برسانند.


سردار باقرزاده تصریح کرد، من اینجا خدمت دوستان کمیته بین المللی صلیب سرخ و همین طور برادران عراقی این مطلب را عرض می کنم که شما روحیه باصلابت و مصمم خانواده های شهدای ما را مشاهده کردید که چطور در این مصیبت صابر هستند و در این مسیر کاملا ثابت قدم هستند.


وی خاطر نشان کرد، حضور خانواده ایرانی در بین تیم مشترک ایرانی، عراقی و کمیته بین المللی صلیب سرخ مسئولیت ما را سنگین تر می کند و ما را متوجه مسئولیت خطیری که برعهده داریم می کند.


سردار باقرزاده در پایان سخنان خود؛ از کمیته بین المللی صلیب سرخ، به خاطر اینکه در مقدمات این مراسم برای تجلیل از خانواده های معظم شهدا همکاری کردند و همچنین از جناب آقای حازم ' نماینده وزارت دفاع عراق' که این موضوع را در دستور کار خودشان قرار دهند؛ تشکر کرد.
در حاشیه این اجلاس از خانواده های سه شهید اخیر تفحص شهدا، شهیدان فرزاد زنگنه، علیرضا شمسی پور، محمد پازوکی و جانباز تفحص برادر علیرضا گلمحمدی تجلیل به عمل آمد.

 

منبع : ایرنا

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :