موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/89575 :کد

0

آمادگی دولت اوباما برای ارتقای نقش سایبری ارتش آمریکا

  شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۷
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -آمادگی دولت اوباما برای ارتقای نقش سایبری ارتش آمریکا

مقام‌های سابق و فعلی آمریکایی اعلام کردند که دولت اوباما برای ارتقای جایگاه فرماندهی سایبری پنتاگون آماده می‌شود.

مقام‌های سابق و فعلی آمریکایی اعلام کردند که دولت اوباما برای ارتقای جایگاه فرماندهی سایبری پنتاگون آماده می‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، مقام‌های سابق و کنونی آمریکایی به رویترز گفتند که آمادگی دولت اوباما برای ارتقای قدرت فرماندهی سایبری پنتاگون، نشانه عزم قاطع‌تر واشنگتن برای توسعه سلاح های سایبری با هدف مقابله با حملات و افزایش قدرت دفاع سایبری این کشور در برابر دشمنان از جمله گروه تروریستی داعش است.


مقامهای آمریکایی تاکید کردند: بر اساس طرحی که کاخ سفید در حال بررسی آن است، فرماندهی سایبری آمریکا به یک فرماندهی یکپارچه و هماهنگ برای مقابله با تهدیدات سایبری تبدیل خواهد شد و معادل واحدهای ضربت ارتش عمل خواهد کرد.


فرماندهی سایبری جدا و مستقل از آژانس امنیت ملی خواهد بود، آژانسی که مسئول جاسوسی الکترونیکی است. مقام‌های آمریکایی افزودند: این طرح به فرماندهی سایبری قدرت اظهارنظر و تصمیم گیری بیشتری را برای استفاده از ابزارهای دفاع سایبری در جنگ های آینده خواهد داد.


یک مقام سابق اطلاعاتی آمریکا که از این طرح آگاهی دارد، گفت: این طرح نشانگر افزایش نقش عملیات سایبری در جنگ مدرن و امروزی است و همین طور نشانگر ماموریت های متفاوت فرماندهی سایبری و آژانس امنیت ملی است.


سخنگوی فرماندهی سایبری آمریکا حاضر به اظهار نظر در این خصوص نشده است. آژانس امنیت ملی آمریکا نیز توضیحی ارائه نکرده است.


فرماندهی سایبری آمریکا در سال 2010 میلادی تشکیل شد، هم اکنون بر عملیات های نظامی فضایی، تسلیحات هسته ای و دفاع موشکی نظارت می کند.


هنوز مشخص نیست که این طرح چه زمانی به طور نهایی به باراک اوباما ارائه خواهد شد ولی یک مقام سابق اطلاعاتی تاکید کرد که دولت اوباما به طور مداوم در حال ارزیابی این مساله است که آیا ما ساختارهای سازمانی مناسبی برای مقابله با تهدیدات سایبری داریم یا نه.


وزارت دفاع آمریکا پیش از این تایید کرده است که حملات سایبری را علیه گروه تروریستی داعش انجام داده است.رابرت ورک معاون وزیر دفاع آمریکا در سخنانی در ماه آوریل گفت: ما در حال بمباران سایبری هستیم.


روزنامه واشنگتن پست نیز ماه گذشته فاش کرد که رهبران پنتاگون از روند کند حملات الکترونیکی و سایبری علیه داعش، ناراضی هستند.


اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا نیز در سخنانی در ماه آوریل بر ارتقای جایگاه فرماندهی سایبری تاکید کرد و گفت: طی 5 سال آینده بیش از 35 میلیارد دلار در بخش سایبری هزینه خواهد شد.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :