موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/89630 :کد

فرانسه و داعش فروپاشی اتحادیه اروپا را رقم خواهند زد؟

احمدرضا صباغی

  شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۷
تعداد بازدید : ۵۳۱   
 تحلیل ایران -فرانسه و داعش فروپاشی اتحادیه اروپا را رقم خواهند زد؟

جدا شدن انگلستان از اتحادیه اروپا موجب شد تا بعضی دیگر از کشورهای اروپایی مانند فرانسه در تصمیم خود مبنی برماندن در اتحادیه اروپا تجدید نظر کنند.

جدا شدن انگلستان از اتحادیه اروپا موجب شد تا بعضی دیگر از کشورهای اروپایی مانند فرانسه  در تصمیم خود مبنی برماندن در اتحادیه اروپا تجدید نظر کنند.


در حقیقت دولت فرانسه که خود در بوجود آمدن داعش نقش مهم وتاثیر گذاری داشته است در شرایط کنونی   دلیل اصلی وقوع حملات پی درپی تروریستی در کشورش را به گردن دولت آلمان انداخته است ومعتقد است که آلمان با پذیرش یک میلیون پناهجو به کشورش نقش مهمی را در وقوع حملات مختلف تروریستی در فرانسه ایفا کرده است .


البته نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که پناهجویانی که به  کشور آلمان سفر کرده اند پس از گذشت چهار سال از اقامت آنها در این کشور می توانند به عنوان یک شهروند اروپایی به تمام کشورهای عضو اتحادیه  اروپا همچون فرانسه مهاجرت کنند که همین موضوع موجب شده است تا دولت فرانسه نسبت به ماندن در اتحادیه اروپا وپیروی از قوانین این اتحادیه با تردید های فراوان روبرو شود. از سوی دیگر با توجه به اینکه  در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرانسه ضربه های بیشتری از وقوع حملات تروریستی خورده است به نظر می رسد دولت این کشور دیگر تحمل وقوع یک حمله تروریستی با ده ها کشته وزخمی را در کشورش ندارد هرچند نباید از ذکر این نکته مهم  غافل شد که فرانسه از جمله کشورهایی بود که در حمایت گروه تروریستی داعش به لحاظ مالی ونظامی از هیچ کوششی دریغ نکرد واینک همین کمک ها موجب شده است تا دولت فرانسه ومردم این کشور با بی امنی کامل درشهرهای مختلف این کشور روبرو شوند.


از سوی دیگر یکی از مهم ترین دلیلی که هیچ وقت در جداشدن انگلستان از اتحادیه اروپا بیان نشد ترس دولتمردان انگلیسی از وقوع حملات تروریستی در این کشور بود موضوعی که فرانسوی ها به تازگی به آن پی برده اند ودر تلاش هستند که پس از وقوع چندین حمله تروریستی در این کشور مجددا امنیت کامل را به کشورشان بازگرداند.


البته گروه تروریستی داعش در جدید ترین بیانیه خود از فرانسه،آلمان وانگلستان به عنوان مراکز مهم برای انجام حمله های تروریستی جدید در اروپا نامبرده است که به نظر می رسد کشورهایی که روزی حمایت کننده گروه تروریستی داعش بودند امروز تبدیل به قربانیان این گروه تروریستی شده اند.بنابراین  اگر دولت ومردم فرانسه پس از انگلستان به دلایلی همچون مقابله با تروریست وبرقرای امنیت کامل در کشورشان از اتحادیه اروپا جداشوند به نظر می رسد این اتحادیه در آستانه فروپاشی قرار بگیرد که وقوع این اتفاق می تواند قاره سبز را در آستانه تحولات سیاسی جدید قرار بدهد.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :