موضوعات ‌مرتبط: فناوری موبایل

a/89655 :کد

0

همکاری چند بانک کره ای با سامسونگ برای اسکنر عنبیه چشم

  یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۱۶
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -همکاری چند بانک کره ای با سامسونگ برای اسکنر عنبیه چشم

شرکت سامسونگ قصد دارد اسکنر عنبیه چشم را در گوشی های میان رده آتی خود نیز عرضه کند.

سامسونگ قصد دارد اسکنر عنبیه چشم را در گوشی های میان رده آتی خود نیز عرضه کند. این شرکت همچنین پیش از این اعلام کرده بود که طرح های خلاقانه دیگری را برای استفاده از این فناوری در نظر دارد و کاربرد آن صرفأ محدود به باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی نیست. در آن زمان، حتی از بانک ها به عنوان یکی از همکاران احتمالی سامسونگ در توسعه کاربردهای این فناوری یاد شد. حال به نظر می رسد این ایده با جدیت بیشتری در حال دنبال شدن است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نظر می رسد سامسونگ در طرح هایی که برای توسعه کاربردهای این فناوری داشته جدی است، چرا که امروز خبر رسیده که چند بانک در کره جنوبی برای استفاده از این فناوری برنامه ریزی کرده اند.


از جمله این بانک ها می توان به KEB Hana و Woori اشاره کرد. شنیده شده که هردوی این بانک ها در حال توسعه اپلیکیشن های موبایلی هستند که قابلیت استفاده از این اسکنر عنبیه چشم روی گوشی های سامسونگ را دارند. قرار است نام این قابلیت در کره جنوبی بانکداری Selca گذاشته شود.


لازم به ذکر است که کلمه Selca در کره جنوبی برای اشاره به عکس های سلفی بکار می رود و مخفف Self Camera است. در نتیجه، استفاده از اسکنر عنبیه چشم را می توان شبیه به انداختن یک عکس سلفی دانست. شنیده شده که دو بانک دیگر با نام های شینهان و KB Kookmin نیز برای بکارگیری این فناوری ابراز تمایل کرده اند.


هنوز مشخص نیست که استفاده از فناوری اسکن عنبیه چشم تا چه اندازه در میان مردم جا باز می کند، ولی به هر حال سامسونگ شرکت بزرگی است و با توجه به تعداد مشتریانی که در سراسر جهان دارد می توان انتظار داشت که روند بکارگیری این فناوری به سرعت به پیش برود.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :