موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد کلان

a/89702 :کد

0

پرداخت نجومی، غارت بیت‌ المال است

  یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۷
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -پرداخت نجومی، غارت بیت‌ المال است

اقدام کنندگان و متخلفان باید علاوه بر بازگرداندن اموال بیت المال محاکمه، جریمه و مجازات شوند تا کسی توان و جرات دست درازی دوباره به بیت المال را نداشته باشد

 

 
رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور گفت: پرداخت های نجومی مصداق غارت اموال بیت المال و نوعی اختلاس است که اقدام کنندگان و متخلفان باید علاوه بر بازگرداندن اموال بیت المال محاکمه، جریمه و مجازات شوند تا کسی توان و جرات دست درازی دوباره به بیت المال را نداشته باشد

به گزارش تحلیل ایران، سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا نقدی اظهار داشت: پرداخت های نجومی از داعش هم خطرناکترند زیرا انقلاب ما متکی به دو امر امداد الهی و اعتماد مردم است که با وجود این پرداخت های نامتعارف هر دو از بین می روند یعنی هم برکت الهی و هم اعتماد مردم سلب می شود. ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی یکی از راه های تحقق سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است که توسعه تولیدات داخلی را در پی دارد و کمک به این مهم نیازمند مشارکت مردم در این عرصه است.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشوربیان کرد : تحولی که امسال اتفاق می افتد تمرکز بسیج روی صنایع تبدیلی با ایجاد ماندگاری بالا و امکان عرضه به موقع محصولات آن به بازار است که علاوه بر آن ارزش افزوده تولیدات ارتقا می یابد و منجر به رونق اقتصادی می شود.با توجه به ظرفیت ها و امکاناتی که در روستاها وجود دارد در نقاط مختلف شهر و روستا مبادرت به عملیاتی شدن صنایع تبدیلی کوچک خواهیم کرد.
 
سردار نقدی گفت:ایجاد قطب های صنایع تبدیلی توسط خود مردم با کمک بسیج در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و دستور مقام معظم رهبری انجام خواهد شد. مشکلی که فروش صنایع تبدیلی دارد در بعضی مواقع ممکن است با اشباع بازار روبرو شده و افراد از کار دست بکشند که برای برون رفت از این مشکل برنامه ای که در دستور کار قرار گرفته این است که محصول معروف هر منطقه در قالب صنایع تبدیلی خود به برند آن منطقه تبدیل شود.
 
وی خاطر نشان کرد: گروه های جهادی متشکل صنعتگران ، دانشجویان و متخصصان زبده بسیجی به روستاها می روند و از این صنایع از نزدیک با کمک خود مدیرانشان بازدید و معاینه می کنند .در صورت مشکل برای برون رفت از آن به آنها نسخه پیشنهاد کرده و بعد خودشان بین مدیران دستگاه های دولتی بانک ها با صنایع و اصناف و صنایع وساطت می کنند و تا آنجا که می توانند با مداخله به حل مشکلات کمک می کنند.
 
تابناک نوشت: رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور در پاسخ به این سوال که در جلوگیری از غارت بیت المال و مفاسد اقتصادی گفت: همه ما باید نسبت به این مسئله حساس باشیم و در هر اداره و دستگاهی نیروهای متعهد همان اداره به امر به معروف و نهی از منکر بپردازند زیرا این امر تنها مختص حجاب خانم ها نیست و در همه موارد باید به کار برده شود. در هر اداره ای وقتی کارمندی دید که فردی برداشت های اضافی می کند از همان روز نخست با دیدن چنین موردی اول خود فرد را نهی از منکر کند اگر گوش نکرد بلافاصله با حرکت جمعی جلوی آن را بگیرند.
 
وی در پاسخ به این سوال که نظرشما در خصوص تروریست خواندن ایران توسط وزارت خارجه آمریکا چیست افزود: تمامیت تروریست مخصوص ایالات متحده آمریکا است که از هر انگشتش یک شر می بارد و از تمام دیکتاتورهای دنیا حمایت می کند. اگر بخواهیم یکجا مصداق کامل تروریست را بیان کنیم عمده آن رژیم آمریکا است که اگر کشوری تروریست خطاب کند آن کشور باید افتخار کند که چنین جرثومه ای آن را تروریست خوانده است.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :