موضوعات ‌مرتبط: ورزشی المپیک

a/89750 :کد

0

استرالیا صدرنشین روز نخست رده بندی توزیع مدال ها

  یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -استرالیا صدرنشین روز نخست رده بندی توزیع مدال ها

نخستین روز بازی های المپیک در ریو در حالی با کسب مدال توسط ۲۰ کشور به پایان رسید که کاروان استرالیا با کسب دو مدال طلا و یک برنز در رشته های شنا و تیراندازی با کمان صدرنشین این رقابت ها شد

نخستین روز بازی های المپیک در ریو در حالی با کسب مدال توسط 20 کشور به پایان رسید که کاروان استرالیا با کسب دو مدال طلا و یک برنز در رشته های شنا و تیراندازی با کمان صدرنشین این رقابت ها شد و چینی ها نیز خلاف ادوار گذشته المپیک در روز نخست موفق به کسب طلا نشدند.

 

به گزارش تحلیل ایران، در جدول رده بندی توزیع مدال ها پس از استرالیا، مجارستان با دو طلا شمشیربازی و شنا در جایگاه دوم ایستاده است، کاروان آمریکا با یک مدال طلا (رشته تیراندازی) و چهار مدال نقره (تیراندازی با کمان و شنا) در جایگاه سوم و کره جنوبی با یک طلا (تیراندازی با کمان) و یک مدال نقره (جودو زنان) در رده چهارم قرار دارد. 


در این رده بندی ژاپن با یک طلا و چهار برنز و آرژانتین با یک طلا پنجم و ششم هستند. همچنین تیم های بلژیک، روسیه، تایلند و ویتنام نیز هر کدام با یک مدال طلا در رده هفتم تا دهم هستند، چین با دو نقره و سه برنز در رده یازدهم قرار دارد و کاروان کشورهای ایتالیا و قزاقستان با یک نقره و یک برنز در رده دوازدهم مشترک هستند. 


همچنین تیم های برزیل، دانمارک و هند با یک نقره در رده چهاردهم قرار دارند و در نهایت اسپانیا، لهستان و ازبکستان نیز با یک برنز در رده هفدهم مشترک هستند. 
نمایندگان کشورمان نیز روز گذشته در رشته های تیراندازی، روئینگ و تنیس روی میز موفق به کسب مدال نشدند. 


سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 از 15 تا 31 مرداد با حضور 10 هزار و 444 ورزشکار از 206 کشور و بر پایی 304 رویداد در 28 رشته ورزشی در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد. 
کاروان ورزشی ایران با 64 ورزشکار در 14 رشته بوکس، پینگ پنگ، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، جودو، شمشیربازی، والیبال، کشتی آزاد و فرنگی، شنا و دوچرخه سواری در این دوره از بازیهای شرکت کرده است. 


 منبع : ایرنا 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :