موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/89814 :کد

0

کنگره مسلمانان آمریکا میزبان پرچم بارگاه امام رضا(ع) شد

  یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۴۰
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -کنگره مسلمانان آمریکا میزبان پرچم بارگاه امام رضا(ع) شد

دوازدهمین کنگره مسلمانان آمریکا با عنوان امام مهدی منجی بشریت از ۵ تا ۷ آگوست میزبان پرچم متبرک بارگاه حضرت رضا (ع) است.

 

 

 

دوازدهمین کنگره مسلمانان آمریکا با عنوان امام مهدی منجی بشریت از ۵ تا ۷ آگوست میزبان پرچم متبرک بارگاه حضرت رضا (ع) است.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، در قسمتی از این کنگره که با حضور قریب به 500 مسلمان از اقصی نقاط جهان برگزار شده است؛ شرکت‌کنندگان از پرچم متبرک بارگاه حضرت رضا (ع) و همچنین پرچم آستان حضرت ابوالفضل (ع) تبرک جستند.


در بخشی از پیام آیت‌الله جوادی آملی که همزمان با گشایش این کنگره اعلام شده، آمده است: «موضوع سخن موعود منتظر، نجات‌بخش جهان بشریت است؛ بشر اولاً باید زنده باشد، ثانیاً از جهل علمی برهد عالم بشود، ثالثاً از جهالت عملی نجات پیدا کند عاقل بشود، رابعاً و خامساً و درجات بعدی از ستم برهد عادل بشود و از بردگی خود و دیگران نجات پیدا کند آزاد بشود و از وابستگی به این و آن نجات پیدا کند مستقل بشود و از گزند استثمار و استعمار و استحمار و استعباد و مانند آن نجات پیدا کند، نه کسی را به بردگی بکشد و نه برده کسی بشود و ده‌ها فضایل دیگر که اینها عامل نجات بشریت است.»


تسنیم از مشهد مقدس به نقل از ستاد خبری طرح «زیر سایه خورشید» نوشت: آیت‌الله جوادی‌آملی‌ بر ضرورت شناخت «امام زمان (عج)» از سوی مسلمانان تاکید کرده و در ادامه آورده است: « منظور از شناسایی تنها شناسایی شناسنامه‌ای و تاریخی و سند و نسب و نسبت و سبب نیست، این‌ها لازم است ولی کافی نیست! عمده شناخت معنای امامت، معنای عصمت، معنای ولایت، معنای حجیت، معنای وحی‌یابی و الهام‌پذیری، معنای همتایی با قرآن کریم و مانند آن است که اگر کسی امام و امامت را با این اصول و فروع یاد شده نشناسد مرده است، اولاً؛ مرگ او هم مرگ جاهلی است ثانیاً که اسفبار است! برای اینکه حیات پیدا کند اولاً و حیات او هم حیات عقلانی و انسانی و الهی بشود ثانیاً، باید امامت را نه تنها امام، ولایت را نه تنها ولی، عصمت را نه تنها معصوم، حجیت را نه تنها حجت بشناسد.»


وی در بخش دیگری از این پیام، شاخصه‌های منتظران راستین را این‌گونه برشمرده است: «قرآن کریم از این‌ها به عنوان مجاهد، مهاجر، مؤمن، اهل نماز، اهل روزه، اهل حج، اهل خمس، اهل زکات و مانند این یاد کرد.»


وی در پایان، وضعیت جامعه را پس از ظهور حضرت، این‌گونه تشریح می‌کند: «وجود مبارک حضرت که ظهور کرد جامعه قائم «بالعقل و العدل» می‌شود، قائم «بالتوحید» می‌شود، همه این قیام‌ها سایه قیام آن کسی است که قیام کرده به همین نام! وجود مبارک ولی‌عصر ظهور می‌کند و جامعه بشری را از هر آسیب و گزندی نجات می‌دهد.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :