موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/89837 :کد

0

جریان عمل به وظیفه در شدت ابتلا از زبان آیت الله بهجت

  دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۵
تعداد بازدید : ۳۵۸   
 تحلیل ایران -جریان عمل به وظیفه در شدت ابتلا از زبان آیت الله بهجت

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود:در بازداشتگاه همه ی ما با حال ناراحتی و تضرع مشغول توسلات و زاری و دعا و گریه بودیم،

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود:در بازداشتگاه همه ی ما با حال ناراحتی و تضرع مشغول توسلات و زاری و دعا و گریه بودیم، اما می دیدیم که آقا سید یونس اردبیلی (رحمة الله علیه) مشغول مطالعه ی کتاب جواهر است!

 

به گزارش تحلیل ایران ، مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: آیا ممکن است در این ابتلائات بزرگ هر چند مانند ذبیحه حرکتی کوچک داشته باشیم. در قضیه ی مسجد گوهرشاد عده ای را دستگیر نمودند، هشت نفر از علما هم در میان آنها بودند و معلوم نبود که آنها را به کجا می برند، و اعدامشان می کنند و یا... تا این که آقا سید ابوالحسن اصفهانی (رحمة الله علیه) برای نجات آنها از نجف به رضاشاه تلگراف کرد، ولی از آنجا که در تلگراف کلمه ی حتما ذکر شده بود، تلگراف از کرمانشاه برگشت، و ایشان دوباره تلگراف زدند و از اعدام آنها صرف نظر و آزاد شدند.


یکی از علمای دستگیر شده می گفت: در بازداشتگاه همه ی ما با حال ناراحتی و تضرع مشغول توسلات و زاری و دعا و گریه بودیم، اما می دیدیم که آقا سید یونس اردبیلی (رحمة الله علیه) مشغول مطالعه ی کتاب جواهر است! به گونه ای که گویی اصلا در گرفتاری نیست.


گویا ایشان تکلیفشان را همان می دیده اند.


کتاب در محضر حضرت آیت ا.... العظمی بهجت – ص 103
محمد حسین رخشادمنبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :