موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/8987 :کد

0

شبکه ارتباطی ویژه بین هند و آفریقا ایجاد می شود

  یکشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۴
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -شبکه ارتباطی ویژه بین هند و آفریقا ایجاد می شود

هند در نظر دارد با راه اندازی یک شبکه ارتباطی ویژه بین این کشور و آفریقا ، کمک های آموزشی ، پزشکی و بانکی در اختیار کشورهای آفریقایی قرار دهد.

هند در نظر دارد با راه اندازی یک شبکه ارتباطی ویژه بین این کشور و آفریقا ، کمک های آموزشی ، پزشکی و بانکی در اختیار کشورهای آفریقایی قرار دهد.
به گزارش تحلیل ایران ،براساس این طرح که مراحل راه اندازی آن آغاز شده ، هند یک شبکه الکترونیکی ویژه ایجاد می کند که از طریق آن خدمات و مشاوره های پزشکی و آموزش از راه دور در اختیار 54 کشور آفریقایی قرار می دهند.
دهلی نو همچنین می تواند با بهره برداری از این شبکه ارتباطی ، بانکداری آفریقا را متحول کند و با این قاره به تجارت الکترونیک نیز بپردازد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو فرانسه، طرح ایجاد شبکه الکترونیکی و ارتباطی ویژه بین دهلی نو و قاره آفریقا برای اولین بار از سوی 'عبدالکلام' رییس جمهوری فقید هند در سال 2004 میلادی مطرح شد.
این طرح همچنین در نشست سران آفریقا و هند در دهلی نو که در سال 2008 میلادی برگزار شد با استقبال پرشور مقامات آفریقایی مواجه گردید که مراحل اجرایی آن سرعت بیشتری گرفت.
ایجاد این شبکه الکترونیکی و ارتباطی از سوی متخصصان علوم کامپیوتر هند در حال انجام شد و هزینه راه اندازی آن 125 میلیون دلار برآورد شده است.
با راه اندازی این شبکه ارتباطی که از طریق ماهواره و فیبر نوری انجام می شود مراکز آموزشی ، پزشکی و تجاری و بانکداری هند به کشورهای آفریقایی متصل می شوند.
در مرحله اول راه اندازی این شبکه ، 12 بیمارستان بزرگ هند و هفت دانشگاه معتبر این کشور برای ارایه آموزش از راه دور و نیز ارایه مشاوره های پزشکی به مراکز علمی و پزشکی آفریقا متصل می شوند.
از سوی دیگر پنج بیمارستان و همچنین پنج دانشگاه معتبر آفریقا نیز قرار است در مرحله اول از طریق این شبکه به مراکز عملی و پزشکی هند متصل شوند.
با راه اندازی این شبکه مراکز پزشکی و آموزشی هند به 54 کشور آفریقایی متصل می شود ولی مراکز پزشکی سنگال، کامرون، روآندا، جزیره موریس و زامبیا ارتباط بیشتری با مراکز درمانی هند خواهند داشت.
براساس این گزارش، مراکز درمانی کشورهای آفریقایی خواستار دریافت کمکها و مشاوره های پزشکی عمدتا در زمینه بیماریهای استخوان، پوست، کلیه و بویژه بیماریهای اعصاب هستند.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :