موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/89922 :کد

0

۷۵۰ فلسطینی با عنوان بازداشت اداری محبوس هستند

  دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۳
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -۷۵۰ فلسطینی با عنوان بازداشت اداری محبوس هستند

مرکز حقوق بشر فلسطین اعلام کرد: ۷۵۰ فلسطینی با عنوان بازداشت اداری در زندان های رژیم صهیونیستی محبوسند که ۳ نفر از آنان از اعضای شورای قانونگذاری فلسطین هستند.

مرکز حقوق بشر فلسطین اعلام کرد: 750 فلسطینی با عنوان بازداشت اداری در زندان های رژیم صهیونیستی محبوسند که 3 نفر از آنان از اعضای شورای قانونگذاری فلسطین هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه القدس العربی چاپ لندن امروز (دوشنبه) به نقل از مرکز حقوق بشر فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد: مقامات رژیم صهیونیستی از زمان اشغال کرانه غربی و نوار غزه از سال 1967 تاکنون همواره از بازداشت فلسطینیان به عنوان یک مجازات جمعی که از نظر بین المللی بر اساس توافق ژنو در سال 1949 یک جرم بین المللی محسوب می شود، استفاده می کنند.


مرکز حقوق بشر فلسطین با اظهار نگرانی نسبت به وضعیت سلامت و زندگی بلال کاید زندانی فلسطینی در زندان رژیم صهیونیستی که مدت 54 روز است، اعتصاب غذا کرده، اعلام کرد: مسئولیت کامل سلامت و حیات وی متوجه مقامات رژیم صهیونیستی است.


در همین رابطه جامعه بین المللی خواستار فشار بر تل آویو برای آزادی فوری کاید شده است و با وجود آن که مدت مشخص شده محکومیت وی به پایان رسیده، اما او هنوز در زندان رژیم صهیونیستی محبوس است.


بازداشت اداری قرار بازداشتی بدون محاکمه به مدت یک تا 6 ماه است و این مدت برای برخی از زندانیان تکرار می شود.


مقامات رژیم صهیونیستی با بهانه وجود پرونده های سری امنیتی دست به چنین بازداشت هایی در سرزمین های اشغالی می زنند.


بر اساس آمارهای رسمی و جدید، نزدیک به 7 هزار فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی محبوس هستند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :