موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خانواده

a/89923 :کد

0

خانواده، نخستین راه در مبارزه با اعتیاد

  دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -خانواده، نخستین راه در مبارزه با اعتیاد

خانواده، نخستین سنگر در مبارزه با اعتیاد.

 

مسئول واحد مواد مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: نقش والدین در پیشگیری و یا ترک اعتیاد فرزندانشان بسیار مؤثر است و پدر و مادر می‌توانند بهترین ناجی برای جلوگیری از آلودگی به اعتیاد باشند.

 

 به گزارش  تحلیل ایران؛  دکتر «علی حسنوندعموزاده» در کارگاه آموزشی کارکنان مراکز سوءمصرف مواد مخدر استان اظهار کرد: اعتیاد به مواد مخدر مشکلات فراوان جسمی و روحی برای فرد مصرف‌کننده به همراه دارد و آنان را به آسیب‌های روحی و روانی مبتلا می‌کند.


وی با اشاره به این‌که برای پیشگیری از ابتلا به اعتیاد باید شرایط اجتماع و خانواده‌پذیر شدن آن را فراهم کرد، افزود: نقش والدین در پیشگیری و یا ترک اعتیاد فرزندانشان بسیار مؤثر است و تربیت صحیح و اصولی توأم با آگاهی و بینش درست والدین می‌تواند بهترین ناجی برای جلوگیری از آلودگی به اعتیاد باشد.


حسنوندعموزاده ادامه داد: خانواده‌ها و اجتماع، پیش از هر چیزی باید خود آموزش صحیح ببینند و اعتیاد را درست بشناسند نه آن‌که بر پایه‌یک سری باورهای غلط و تصورات بی‌پایه و اساس، اعتیاد و معتاد را تعبیر و تفسیر کنند.


مسئول واحد مواد مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: وقتی یک فرد مصرف‌کننده مواد مخدر به مراکز ترک اعتیاد مراجعه می‌کند، باید از روی علائم و نشانه‌های آن باید بفهمید که چه ماده مخدری را استفاده می‌کند تا بتوانیم در شیوه درمان و ترک وی بهترین مداخله را داشته باشیم.

 

منبع:ایسنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :