موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد

a/89955 :کد

0

آینده نامعلوم در انتظار اقتصاد ۲۰۰۰ میلیارد دلاری فرانسه

  دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۹
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -آینده نامعلوم در انتظار اقتصاد ۲۰۰۰ میلیارد دلاری فرانسه

گردشگرانی که از ترس جان‌شان دیگر به پاریس سفر نمی‌کنند، پربازدیدترین شهر جهان را به مکانی خلوت‌تر از هر زمان دیگری تبدیل کرده‌اند.

 گردشگرانی که از ترس جان‌شان دیگر به پاریس سفر نمی‌کنند، پربازدیدترین شهر جهان را به مکانی خلوت‌تر از هر زمان دیگری تبدیل کرده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، «فرانس 24» نوشت: معمولا ساکنین پاریس در ماه اوت به تعطیلات تابستانی می‌روند و این شهر خلوت و آرام می‌شود، اما امسال به سبب بروز چند حمله تروریستی و ایجاد احساس ناامنی، حتی گردشگران نیز رغبتی برای سفر به پایتخت فرانسه ندارند و پاریس خلوت‌تر از معمول به نظر می‌رسد.


گردشگرانِ نگران نه تنها  از سفر به پاریس خودداری می‌کنند، بلکه به سایر شهرهای فرانسه نیز روی خوش نشان نمی‌دهند و به نظر می‌رسد تروریسم دامن گردشگری را در سراسر فرانسه گرفته است. در سال 2015 در مجموع 85 میلیون گردشگر خارجی از فرانسه  دیدن کردند تا این کشور پربازدیدترین کشور جهان نام بگیرد.


سال گذشته ایالات متحده آمریکا در مجموع  از 78 میلیون گردشگر میزبانی کرد و در صورتی که روند نزولی جذب گردشگر در فرانسه ادامه داشته باشد، این کشور جایگاه نخست خود را در صنعت گردشگری به ایالات متحده آمریکا واگذار خواهد کرد.


در هفته‌های پس از حمله تروریستی 14 جولای در شهر نیس، ‌ورود مسافران خارجی به فرانسه با کاهش 8.8 درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته آن همراه شد.


 همچنین بر اساس اعلام کمپانی «ForwardKeys» که ارائه دهنده اطلاعات در حوزه سفر و گردشگری است، میزان رزرو پروازها در ماه‌های اوت و سپتامبر نیز 20 درصد در مقایسه با سال گذشته نزول داشته است.


صنعت هتلداری فرانسه نیز طی چند ماه اخیر متحمل ضرر و زیان بزرگی شده، به طوری‌که در نیمه اول سال 2016  میلادی میزان شب‌هتل‌های رزرو شده توسط گردشگران خارجی در فرانسه 10 درصد کاهش داشته و این روند نزولی در جولای و اوت نیز ادامه خواهد داشت.


در صورتی که این حملات تروریستی ادامه‌دار این تصور را ایجاد کند که فرانسه به طور کلی ناامن شده است، ضرر بسیار بزرگی در انتظار اقتصاد دو هزار میلیارد دلاری فرانسه خواهد بود، چرا که اقدام تروریستی در نیس به خوبی نشان داد که این گونه حملات تروریستی مختص پاریس نیست و می‌تواند در هر جای دیگر از فرانسه نیز روی دهد.


«ایرفرانس» به عنوان مهترین خطوط هوایی فرانسه و «آکور» بزرگترین مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای اروپا با بروز حملات تروریستی گذشته در پاریس از کاهش قابل ملاحظه درآمدهایشان خبر دادند و با بروز حمله پنجشنبه گذشته در شهر نیس نیز ارزش سهام آنها کاهش یافت.


فرانسه پر بازدیدترین کشور جهان است و سال گذشته پذیرای 85 میلیون گردشگر خارجی بود که از این رقم 16 میلیون نفر مربوط به پاریس بوده و امیداوار است تا سال 2020 میلادی پذیرای 100 میلیون گردشگر خارجی در سال باشد.منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :