موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/89998 :کد

0

سیزدهمین نشست مشترک مراکز پژوهش بین المللی ایران و پاکستان

  دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۷
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -سیزدهمین نشست مشترک مراکز پژوهش بین المللی ایران و پاکستان

همزمان با سفر هیاتی از مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی 'سیدمحمدکاظم سجادپور' رئیس این مرکز به اسلام آباد، سیزدهمین نشست مشترک مرکز آموزش و پژوهش های ب

همزمان با سفر هیاتی از مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی 'سیدمحمدکاظم سجادپور' رئیس این مرکز به اسلام آباد، سیزدهمین نشست مشترک مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه ایران و موسسه مطالعات راهبری پاکستان روز دوشنبه برگزار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، در این نشست، علاوه بر دکتر سید محمدکاظم سجاد پور، میرمحمود موسوی سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در پاکستان(از سال 1363 تا 1368)، علیرضا قلی پور رئیس گروه مطالعات جنوب و غرب آسیا در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه، دکترغلامعلی چگنی زاده استاد دانشگاه علامه طباطبایی و محمدعلی ناجی راد رایزنی مطالعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان حضور داشتند.

 

ریاست طرف پاکستانی را نیز در این نشست مشترک، خالد محمود معاون موسسه مطالعات راهبری پاکستان و سفیر پیشین این کشور در ایران برعهده داشت.


در این نشست چند مقاله درخصوص روابط ایران و پاکستان، تحولات منطقه ای، مسائل مربوط به افغانستان و روابط پاکستان و افغانستان ارائه شد.


همچنین هریک از شرکت کنندگان دیدگاه های خود را درباره روابط دوجانبه، موانع موجود بر سر راه گسترش روابط ایران و پاکستان، تحولات منطقه ، روابط پاکستان و هند، روابط پاکستان و افغانستان و برخی دیگر موضوع های مربوط به منطقه بیان کردند.


در این نشست مشترک برضرورت تداوم این گونه گفت وگوها و رایزنی ها میان مراکز و موسسه های مطالعاتی و پژوهشی دو کشور با هدف تاثیرگذاری مثبت بر روند گسترش مناسبات دوجانبه در تمامی زمینه ها تاکید شد.


منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :