موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/90004 :کد

0

سوریه محور گفتگوهای پوتین و روحانی در باکو

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۲
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -سوریه محور گفتگوهای پوتین و روحانی در باکو

وزیر امور خارجه روسیه از بررسی بحران سوریه در دیدار رئیس جمهور این کشور و همتای ایرانی وی در باکو خبر داد.

وزیر امور خارجه روسیه از بررسی بحران سوریه در دیدار رئیس جمهور این کشور و همتای ایرانی وی در باکو خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از روسیا الیوم، «سرگی لاوروف» وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور این کشور و «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران در دیدار خود در باکو پیرامون بحران سوریه به بحث و تبادل نظر پرداختند.


لاوروف تصریح کرد که دو طرف در این دیدار موضوع سوریه و روند آتش بس و کمک های انسانی در این کشور را مورد بررسی قرار داده و تمرکز گفتگوها بر اجرای قطعنامه سازمان ملل از جمله مبارزه با گروه تروریستی داعش و جبهه النصره بود.


وزیر خارجه روسیه در نشست خبری مشترک با همتای ایرانی و آذربایجانی خود در باکو پایتخت آذربایجان، همچنین از سازمان ملل خواست فهرست گروه های تروریستی را بروز رسانی نماید.


وی با اعلام اینکه بیانیه پایانی نشست سه جانبه ایران، روسیه و آذربایجان در باکو اهتمام ویژه ای به همپارچگی تلاش ها در زمینه مبارزه با تروریسم داشته است، گفت: جامعه بین المللی باید در زمینه مبارزه با تروریسم استوار باشد و سازمان ملل باید به شکل فوری فهرست گروه های تروریستی را بروز رسانی نماید.


لاوروف در خصوص گروه تروریستی موسوم به «جبهه النصره» که اخیرا نام خود را به «جبهه فتح الشام» تغییر داد هم افزود: تروریست ها هر کاری برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات خود انجام دهند و جبهه النصره هرچقدر هم نام خود را تغییر دهد، هیچ تروریستی از این گروه نباید از مجازات بگریزد و این اقدام نباید مانع مبارزه با تروریست ها شود.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :