موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/90011 :کد

0

سلامت جامعه در گرو داشتن نخبگان صالح است

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۵۸
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -سلامت جامعه در گرو داشتن نخبگان صالح است

عضو مجلس خبرگان رهبری و دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: سلامت عمومی جامعه در گرو داشتن نخبگان صالح است.

عضو مجلس خبرگان رهبری و دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: سلامت عمومی جامعه در گرو داشتن نخبگان صالح است.

 

به گزارش تحلیل ایران آیت الله محسن محمدی اراکی عصر دوشنبه در آیین تجلیل از منتخبان همایش علمی، پژوهشی اخلاق و آداب رضوی با موضوع اقتصاد مقاومتی در فرهنگسرای آیینه اراک، افزود: جامعه باید در راستای نخبه شناسی گام های بلندی بردارد و نخبگی به سخن، ظاهر افراد، جایگاه مالی و مقام و مسئولیت نیست.


نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: افرادی که خود نخبه نیستند باید از نخبگان جامعه الگو پذیری کنند.


آیت الله اراکی تصریح کرد: روز قیامت معیار سنجش حق است و ارزش انسان ها در این سنجش مشخص می شود.


دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: افرادی که در این سنجش غنای معنوی داشته و توشه سفر خود را با اعمال حسنه پر کرده باشند، رستگارند اما افراد سبک توشه، همه چیز را از دست داده اند و زیانکارند.


آیت الله اراکی افزود: شخصیت های غیر واقعی و تهی هر آیه و نشانه ای که ببینند، انکار می کنند و به آن اعتنایی ندارند.


وی اظهار کرد: رفتارهایی که از انسان ها سر می زند، یک پدیده است و رفتارهای زشت پایه و ثمر ندارد.


نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش به روز خبرنگار اشاره کرد و گفت: این روزها آیین های مختلف تجلیل از خبرنگاران مشاهده می شود که اقدامی بسیار پسندیده است.


آیت الله اراکی افزود: خبرنگاران، دانشمندان، اساتید حوزه و دانشگاه بخشی از نخبگان در جامعه محسوب می شوند که باید در راستای حفظ جایگاه واقعی خود تلاش کنند.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این آیین گفت: برای دومین سال متوالی است همایش علمی، پژوهشی اخلاق و آداب رضوی از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در این استان برگزار می شود.


مهدی حقیقی افزود: 112 اثر از نقاط مختلف کشور با موضوع اخلاق و آداب امام رضا (ع) و محوریت اقتصاد مقاومتی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ادامه داد: از مجموع آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره، یک اثر از کشور ازبکستان، یک اثر از کشور آذربایجان و 40 اثر مربوط به استان مرکزی است.


در آیین پیام علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همایش علمی، پژوهشیِ اخلاق و آداب رضوی در استان مرکزی توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی قرائت شد.


در پایان این آیین، از مقالات برتر با اهدای لوح، تندیس و هدایایی تقدیر شد.
پخش صلوات خاصه امام رضا (ع)، کلیپ، چاوشی خوانی، اجرای تواشیح، برگزاری نمایشگاه عکس، رونمایی از کتاب آرمان شهر رضوی و تکریم شخصیت مرحوم آیت الله سید نورالدین میرمهدی از دیگر برنامه های این همایش بود.


فراخوان همایش علمی و پژوهشی اخلاق و آداب رضوی با موضوع اقتصاد مقاومتی از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) از بهمن ماه 94 در استان مرکزی آغاز و کلید خورد.


منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :