موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90024 :کد

0

درگیری ها در هلمند کاهش یافته است

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۰
تعداد بازدید : ۳۱۹   
 تحلیل ایران -درگیری ها در هلمند کاهش یافته است

یک فرمانده ارتش افغانستان گفت که طالبان از سال گذشته واحدی به نام «قطعه سرخ» در هلمند تشکیل داده، اما بر خلاف تبلیغاتی که صورت می گیرد، این واحد از توانایی جنگی کافی برخوردار نیست و درگیری ها در هلمند

یک فرمانده ارتش افغانستان گفت که طالبان از سال گذشته واحدی به نام «قطعه سرخ» در هلمند تشکیل داده، اما بر خلاف تبلیغاتی که صورت می گیرد، این واحد از توانایی جنگی کافی برخوردار نیست و درگیری ها در هلمند کاهش یافته است.

 

به گزارش تحلیل ایران ژنرال «محمد حبیب حصاری» که روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع شرکت بود، افزود که نیروهای «قطعه سرخ» متحمل بیشترین تلفات شده اند و از هفته گذشته تاکنون 518 نفر از اعضای این واحد کشته، 188 نفر دیگر زخمی و 43 نفر نیز بازداشت شده اند.


خبرگزاری آسوشیتدپرس روز یکشنبه گزارشی از اعزام نیروهای ویژه طالبان به هلمند منتشر کرد و نوشت که این کماندوها برای محک زدن نظامیان خارجی و افغان به این منطقه اعزام شده اند.


ژنرال حصاری گفت: در زمان حاضر جنگ در هلمند تنها در شهرستان های «نادعلی» و «ناوه» این استان جریان دارد و منطقه راهبردی «چاه انجیر» در شهرستان نادعلی که طالبان آن را به تصرف درآورده بودند، از آنان پس گرفته شده است.


این مقام وزارت دفاع همچنین تأکید کرد که وضع امنیتی هملند رو به بهبود است و برخی راه های منتهی به شهر «لشکرگاه» مرکز این استان که در نتیجه مین گذاری طالبان مسدود شده بود، بازگشایی شده است.


جنگ در هلمند از حدود 7 ماه قبل میان طالبان و نیروهای دولتی افغان شدت یافته است و آمریکا و انگلیس نیز نظامیان خود را به این منطقه اعزام کرده اند.


سخنگوی وزارت دفاع افغانستان نیز در این نشست گفت که ائتلاف داعش و طالبان در افغانستان، سرنوشت جنگ را در این کشور تغییر نخواهد داد؛ زیرا نظامیان افغان بر از بین بردن تروریست ها اعم از طالب، داعش، القاعده و شبکه حقانی مصمم هستند.


وال استریت ژورنال گزارشی از ائتلاف داعش و طالبان در افغانستان را منتشر کرده است.
گروه طالبان در زمان حیات «محمد اختر منصور» رهبر پیشین طالبان، بشدت با حضور عناصر گروه تروریستی داعش در افغانستان مخالفت کرده بود و با ارسال نامه ای به «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش به وی هشدار داده بود که اگر خاک افغانستان را ترک نکند، با آنان مقابله خواهد کرد.


وزیری افزود که ارتش و نیروهای امنیتی 19 عملیات را برای سرکوب تروریست ها در مناطق مختلف افغانستان تدارک دیدند و تمامی استان ها را از وجود آنان پاکسازی خواهند کرد.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :