موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/90045 :کد

عدالت حلقه مفقوده حقوق های نظام های دولتی و خصولتی

احمدرضا صباغی

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۶
تعداد بازدید : ۴۱۸   
 تحلیل ایران -عدالت حلقه مفقوده حقوق های نظام های دولتی و خصولتی

با اجرا کردن علم نوین سیستم اداری در نهادهای اجرای کشورمان می توان به جنگ وقوع فسادهای مالی ودولتی در کشور رفت.

با اجرا کردن علم نوین سیستم اداری در نهادهای اجرای کشورمان می توان به جنگ وقوع فسادهای مالی ودولتی در کشور رفت.
 
به تعویق انداختن آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی توسط رییس جمهور موجب شد تا دلایل مختلفی برای وقوع این اتفاق مطرح شود.در واقع یکی از دلایل حسن روحانی رییس جمهوری برای به تاخیر انداختن زمان این آزمون رعایت نشدن سهمیه های جنسیتی در این آزمون است. درحقیقت با توجه به اینکه قبل از به تعویق انداختن زمان آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی تعداد سهمیه های استخدامی مردان با زنان قابل قیاس نبود به نظر رییس جمهور قصد اصلاح این تعداد سهمیه ها را دارد که زمان برگزاری آزمون را به تعویق انداخته است.


از طرفی دیگر این اقدام رییس جمهور در نوع خود پسندیده است ولی اگر دربدنه اصلی نظام های دولتی هم حقوق ها ودستمزدها براساس شایستگی ولیاقت پرداخت شود ونگاهی هم به تفاوت های میزان پرداختی ها در نهادهای اجرایی از سوی مسئولان عالی رتبه کشور بشود می توان برخورد های لازم به منظور تبعیض در استخدام مردان و زنان در نهادهای دولتی را به ایجاد عدالت در پرداخت حقوق های مدیران وکارمندان نهادهای دولتی ونیمه دولتی بسط داد تا از وقوع فسادهای گسترده مالی در کشور جلوگیری کرد.


درواقع با اجرا کردن علم نوین سیستم اداری در نهادهای اجرای کشورمان می توان به جنگ وقوع فسادهای مالی ودولتی در کشور رفت.البته نباید ازذکراین نکته مهم غافل شویم که ایجاد بسترهای لازم به منظورعملیاتی کردن سیستم های ماشینی ونوین اداری در نهادهای اجرایی لازم وضروری است. بنابراین به تعویق انداختن زمان برگزاری آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی توسط رییس جمهور به منظور برقراری عدالت جنسیتی یک کار پسندیده است به شرطی که در پرداخت حقوق های نهادهای دولتی ونیمه دولتی کشور هم این عدالت رعایت شود تا شهد وقوع فسادهای گسترده مالی در کشور نباشیم.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :