موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90052 :کد

0

جماعت احرار، مسئول بمب‌ گذاری انتحاری کویته

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۶
تعداد بازدید : ۳۴۶   
 تحلیل ایران -جماعت احرار، مسئول بمب‌ گذاری انتحاری کویته

یک شاخه طالبان پاکستان مسئولیت بمب‌گذاری انتحاری اخیر در بیمارستانی در کویته را بر عهده گرفت.


یک شاخه طالبان پاکستان مسئولیت بمب‌گذاری انتحاری اخیر در بیمارستانی در کویته را بر عهده گرفت.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، «جماعت احرار» اعلام کرد که مسئول بمب‌گذاری انتحاری در بیمارستانی در شهر کویته است. در انفجار و تیراندازی‌های متعاقب در اورژانس بیمارستانی در کویته مرکز بلوچستان پاکستان بیش از ۹۰ تن کشته و دست‌کم ۱۲۰ نفر دیگر زخمی شدند. یک سخنگوی دولت منطقه‌ای بلوچستان گفت، انفجار زمانی روی داد که افراد زیادی در مقابل یک بیمارستان محلی تجمع کرده بودند.

به دنبال ترور "بلال انور کاسی"، رئیس انجمن وکلای بلوچستان و انتقال جسد وی به بیمارستان صبح امروز جمعیت زیادی برای تشییع پیکر این وکیل در مقابل بیمارستان تجمع کردند که این تجمع هدف یک عملیات انتحاری قرار گرفت. به نظر می‌رسد این عملیات از پیش طراحی شده بود.

ایسنا نوشت: پیش از این برخی منابع خبری گزارش داده بودند، گروه «خراسان داعش» ظاهرا مسئولیت این عملیات انتحاری را بر عهده گرفته است.جماعت احرار اعلام کرد که علاوه بر بمب‌گذاری اخیر، مسئول ترور کاسی را نیز بر عهده می‌گیرد.

جماعت احرار دو سال قبل از طالبان پاکستان جدا شد. این گروه مسئولیت شماری از حملات عمده از جمله یک بمب‌گذاری انتحاری که باعث کشتار بیش از ۷۰ تن از جمله کودکان در مراسم جشن عید پاک در سال جاری شد را به عهده گرفته است. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :