موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/90055 :کد

0

هنوز از خون ۴۶۴ شهید فاجعه منا خبری نیست

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۹
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -هنوز از خون ۴۶۴ شهید فاجعه منا خبری نیست

سعودیها در هیچ یک از موارد خم به ابرو نیاوردند چون پیگیری جدی از سوی دولت صورت نگرفت. تازه با این همه خیانت و جنایتی که کرده اند از ما طلبکار هم هستند تا جایی که امسال مانع حج ایرانیها نیز شدند.

 

 برادر سفیر سابق کشورمان در لبنان گفت: سعودیها در هیچ یک از موارد خم به ابرو نیاوردند چون پیگیری جدی از سوی دولت صورت نگرفت. تازه با این همه خیانت و جنایتی که کرده اند از ما طلبکار هم هستند تا جایی که امسال مانع حج ایرانیها نیز شدند. شما ببینید ما در عرصه بین الملل چکار کردیم جز انفعال و تماشاگری و تحمل تحقیر.

 

به گزارش تحلیل ایران، مرتضی رکن آبادی در گفت و گو با میزان گفت: پس از جنایتی که سال گذشته بدست آل سعود درسرزمین منا رقم خورد متاسفانه اقدام خاصی از سوی وزارت امور خارجه در خصوص احقاق حق شهدای منا صورت نگرفته است. قرار بود با پیگیری وزارت خارجه کمیته حقیقت یاب تشکیل شود اما نشد. حداقل کاری که میشد کرد شکایت از دولت سعودی بود که این کار هم نشد. میتوانستند "ان جی او" راه اندازی کنند و از این طریق کار را پیگیری کنند اما باز هم تا آنجا که ما میدانیم اتفاق خاصی رخ نداده است و شهدای منا در اوج مظلومیت جان به جان آفرین تسلیم کردند.

وی با اشاره به حمله برخی از افراد به سفارت عربستان ادامه داد: در واکنش به حمله برخی از افراد به سفارت عربستان دیدیم که سعودی ها با ما چه برخوردها که نکردند. اگرچه ساختمان هر سفارتی حرمت دارد ولی هر چقدر حرمت داشته باشد به اندازه حرمت یکی از انگشتان دست یکی از زائرانی که در فاجعه منا شهید شد حرمت ندارد. شما ببینید ما چه کردیم و سعودی ها با ما چه کردند.

رکن آبادی افزود: آنها از تمامی امکاناتشان مدتهاست که بر علیه ما استفاده کرده اند و حتی پس از جنایت منا نیز با جمهوری اسلامی طلبکارانه برخورد کردند تا جایی که در دنیا خیلی ها هنوز فکر می کنند مقصر جنایتی که در منا رخ داد ایرانی ها هستند. تا این لحظه خبری از خون 464 شهید منا و 11 شهید حادثه جرثقیل نیست و سعودی ها آن را به قضا و قدر مربوط کرده اند. حالا شما به این قضایا هتک حرمت به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده را اضافه کنید و پیگیری و دستاوردهای دولت را ببینید و بسنجید.

وی اظهار کرد: سعودیها در هیچ یک از موارد خم به ابرو نیاوردند چون پیگیری جدی از سوی دولت صورت نگرفت. تازه با این همه خیانت و جنایتی که کرده اند از ما طلبکار هم هستند تا جایی که امسال مانع حج ایرانیها نیز شدند. شما ببینید ما در عرصه بین الملل چکار کردیم جز انفعال و تماشاگری و تحمل تحقیر.

وی افزود: بنظرم دولت منفعل عمل می کند و هنوز به سعودیها دلخوش است و از همه راههای ممکن در تلاش است که روابط با سعودی را بهبود ببخشد اما وقتی این موضوع در چارچوب حوادث یمن سوریه بحرین عراق و لبنان ارزیابی می شود کاملا محرز است که سعودی ها خواستار قطع روابط با ایران هستند همچنانکه مدت زمانی است جنگ نیابتی را با جمهوری اسلامی آغاز کرده اند و این در حالیست که دولت ما در تلاش است با لبخند، دست سعودیها را بفشارد همچنانکه در اوج حوادث از آنها بعنوان برادران سعودی یاد می کند.

وی در خصوص دیدار خانواده شهدای فاجعه منا با رهبر انقلاب در خاتمه بیان کرد: تا آنجا که من اطلاع دارم قرار هست در سالگرد جنایت منا ملاقاتی میان خانواده های شهدای منا با مقام معظم رهبری صورت پذیرد که در این دیدار خانواده ها شهدای منا درد دلهای خود را با رهبر عزیز در میان خواهند گذاشت.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :