a/90058 :کد

0

پروژه انتقال گاز، محور مذاکرات پاکستان با ایران

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۲
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -پروژه انتقال گاز، محور مذاکرات پاکستان با ایران

منابع پاکستانی گفتند این کشور در حال مذاکره برای اصلاح مفاد موافقتنامه خرید و فروش گاز با ایران است و پیش نویس اصلاحیه این قرارداد به اشتراک دو کشور گذاشته شده است.

 
منابع پاکستانی گفتند این کشور در حال مذاکره برای اصلاح مفاد موافقتنامه خرید و فروش گاز با ایران است و پیش نویس اصلاحیه این قرارداد به اشتراک دو کشور گذاشته شده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از بیزینس ریکوردر، وزارت نفت پاکستان در حال مذاکره برای اصلاح موافقتنامه خرید و فروش گاز با ایران برای اجرایی کردن پروژه انتقال گاز است.منابع آگاه در وزارت نفت پاکستان گفتند: «پیش نویس اصلاحیه با ایران به اشتراک گذاشته شده و این کشور موافقت کرده که این موارد را همراه با برخی موارد اصلاحی دیگر مورد مذاکره قرار دهد.»

این منابع همچنین گفتند، انتظار می رود خط لوله 700 کیلومتری گوادر به نوابشاه که بخشی از خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان است، با همکاری چین در آینده ای نزدیک آغاز شود.منابع مذکور گفتند، بازه زمانی تجدیدنظر شده برای تکمیل پروژه در نشست آتی دو طرف مورد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

این منابع افزودند: «با توجه به از دست رفتن زمان به دلیل شرایط فورس ماژور» زمان پروژه خط لوله انتقال گاز باید تمدید شود. آنها گفتند، پاکستان کار بر روی خط لوله بر اساس استراتژی جایگزین را آغاز کرده است.«جزئیات مربوط به این قضیه توسط گروه کارشناسان بررسی خواهد شد و در نشست آتی در مورد همه موضوعات باقی مانده بحث و تصمیم گیری صورت خواهد گرفت.»

تسنیم نوشت: این منابع گفتند، دولت فعلی پاکستان مشکلات پیش رو را حل کرده و تلاش های مهمی را برای به ثمر رساندن این پروژه انجام داده است. انتظار می رود مشکل کمبود گاز پاکستان در مدت باقی مانده از دولت نواز شریف حل شود.بر اساس موافقتنامه امضا شده بین دو کشور پاکستان از ابتدای سال 2015 می بایست واردات گاز ایران را آغاز می کرد و در غیر این صورت باید به این کشور جریمه پرداخت کند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :