موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90062 :کد

0

حفر خندق با هدف تجزیه منطقه

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۴
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -حفر خندق با هدف تجزیه منطقه

یگان‌های کُرد سوریه با همکاری گروه‌های مسلح تحت رهبری احمد الجربا، رئیس سابق ائتلاف مخالفان سوری کار حفر خندقی در طول مرز حسکه با دیرالزور را آغاز کردند.

 

 
یگان‌های کُرد سوریه با همکاری گروه‌های مسلح تحت رهبری احمد الجربا، رئیس سابق ائتلاف مخالفان سوری کار حفر خندقی در طول مرز حسکه با دیرالزور را آغاز کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، گروهک تروریستی-تکفیری داعش مواضع یگان‌های کرد در منطقه کبیبه در شرق شهر الشدادی در ریف جنوبی حسکه را هدف گرفت، همزمان حمله داعش به روستای العوض در جنوب الشدادی ادامه دارد.داعش منطقه نفت خیز کبیبه را با شمار زیادی از تروریست‌های خود هدف گرفت و با وجود اینکه نتوانست خطوط دفاعی یگان‌های کرد را در هم بشکند اما بیست تن از نیروهایش را از دست داد.

در بیست و چهار ساعت گذشته در نتیجه درگیری‌های بی وقفه پیرامون روستای العوض، یگان‌های کرد شش تن از نیروهای خود را از دست دادند و 30 تن از عناصر داعش نیز در شلیک تک تیراندازهای یگان های کرد کشته شدند.داعش شنبه گذشته نیز یکی از گشتی‌های یگان‌های کرد را در جاده مواصلاتی بین الشدادی و شهرک 47 را با یک بمب دستی هدف گرفت که به کشته شدن همه پنج سرنشین کشتی منجر شد. در نتیجه این حادثه یگان‌های کُرد ضمن تشدید تدابیر امنیتی به بهانه تحقیق و جستجوی هسته‌های خفته تروریستی دست به بازداشت‌های گسترده در روستاهای منطقه زدند.

این منابع گفتند : یگان‌های کُرد کار حفر خندقی در طول مرزهای بین 2 استان دیر الزور و حسکه را آغاز کردند که از روستای العزاوی در جنوب شدادی تا منطقه مالحه الذرو واقع در ریف شمال غرب دیر الزور کشیده می‌شود.پروژه جدا کردن مناطق جنوب حسکه از شمال دیرالزور با همکاری بین یگان‌های کرد و شبه نظامیان نیروهای نخبه وابسته به جریان الغد به رهبری احمد الجربا، رئیس سابق ائتلاف معارض سوریه انجام می‌شود.

فارس نوشت: منابع کُرد پروژه مذکور را در راستای کار تجزیه اراضی سوریه توصیف و تاکید کردند: به نظر می‌رسد نیروهای دموکراتیک سوریه به دلیل تلفات بالایی که در جریان درگیری‌ها با داعش در چندین جبهه متحمل شده‌اند، هرگز به سمت شمال دیر الزور نخواهند رفت با وجود اینکه این مناطق از لحاظ اقتصادی وسوسه انگیز است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :