موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/90111 :کد

0

محاکمه عبدالحمید دشتی به تعویق افتاد

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۰
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -محاکمه عبدالحمید دشتی به تعویق افتاد

دادگاه کیفری کویت برگزاری جلسه دادگاه عبدالحمید دشتی، نماینده پارلمان این کشور را که به اتهامات متعدد از جمله آنچه توهین به عربستان خوانده شده، تحت تعقیب است، به ۱۹ سپتامبر ( ۲۹ شهریور ) موکول کرد.

دادگاه کیفری کویت برگزاری جلسه دادگاه عبدالحمید دشتی، نماینده پارلمان این کشور را که به اتهامات متعدد از جمله آنچه توهین به عربستان خوانده شده، تحت تعقیب است، به 19 سپتامبر ( 29 شهریور ) موکول کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از روزنامه الرای دادستانی کویت در گزارش خود 4 اتهام را علیه عبدالحمید دشتی مطرح کرده است که نخستین مورد آن ' اقدام علیه دولت خارجی(عربستان) از طریق بیان الفاظ و عبارت هایی که نقض حقوق بشر و دخالت در امور داخلی کشورها و حمایت از تروریسم بشمار می آید و همچنین متهم کردن آن دولت به دخالت در بحران عراق و سوریه و بحرین و یمن که کویت را در معرض قطع روابط دیپلماتیک با آن کشور(عربستان) قرار داد' است.


دومین اتهام عبدالحمید دشتی، ' نشر اخبار کذب و شایعه های هدفمند در مورد اوضاع داخلی کشور از طریق برنامه تلویزیونی ' الساعه الاخباریه' شبکه سوریه و همچنین ادعای غیر واقعی دخالت عربستان در امور داخلی کویت و تاثیر گذاری بر تصمیم گیری های نهادهای دولتی که اعتبار دولت را زیر سوال برده و به مصالح ملی کشور ضرر وارد می کند' خوانده شده است.


دادستانی کویت در ادامه گزارش اتهامات وارد شده علیه عضو مجلس الامه کویت آورده است اتهام سوم ' عدم حفظ احترام دستگاه قضایی ( اعضای دادستانی کل) و اظهار نظر در مورد حکم دستگیری و احضار خود به گونه ای که در پاکدستی و رعایت قوانین توسط آنان تشکیک کرده است' می باشد.


اتهام چهارم وی نیز سوء استفاده از وسایل ارتباط جمعی و جرم بوسیله استفاده از دستگاه ارتباط تلفنی خوانده شده است.


دادگاه کیفری کویت پیش از این عبدالحمید دشتی را به صورت غیابی به اتهام توهین به رژیم های عربستان سعودی و بحرین به تحمل 14 سال حبس محکوم و دستور بازداشت و احضار وی را صادر کرده بود.


دشتی از جمله مخالفان سرسخت تجاوز نظامی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به یمن و همچنین اقدامات سرکوب گرانه رژیم آل خلیفه علیه اعتراضات مسالمت آمیز مردمی در بحرین است.


وی ریاست «شورای بین المللی عدالت و حمایت از محاکمه عادلانه» را که یک سازمان حقوقی و عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل است بر عهده دارد.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :