موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90114 :کد

0

اشاره غیرمستقیم اشرف غنی به پاکستان برای انفجار کویته

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۳
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -اشاره غیرمستقیم اشرف غنی به پاکستان برای انفجار کویته

اشاره غیرمستقیم اشرف غنی به پاکستان در پیام تسلیت به مناسبت انفجار کویته

رئیس جمهوری افغانستان با انتشار پیامی حمله انتحاری به بیمارستانی در شهر کویته پاکستان را که ده ها کشته و یا زخمی برجای گذاشت، محکوم کرد و افزود: به دیگران سفارش می کنم تا بدون فرق گذاشتن ؛ برضد تروریست ها اقدام کنند زیرا تروریسم، دین، قانون، نژاد و قومیت نمی شناسد و برای آنها ارزش قائل نیست.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  «محمد اشرف غنی» در این پیام که دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری افغانستان آن را منتشر کرده، گفته است که دشمنان اسلام و بشریت این حمله را در شرایطی انجام دادند که مردم برای سوگواری یکی از بزرگان محلی خود در بیمارستان ؛ گردهم آمده بودند.


گروه تروریستی داعش، مسئولیت حمله دیروز به بیمارستان کویته پاکستان را به عهده گرفت.


رئیس جمهوری افغانستان افزوده است که حمله به مردم جنایتی بزرگ است و در هیچ دین و آئینی قابل توجیه نیست و حکومت افغانستان متعهد است که برای جلوگیری از فعالیت تروریست ها در سطح ملی و منطقه ای تلاش های جدی به خرج دهد.


وی گفته است که افغانستان علیه تمامی گروه های تروریستی بدون تفکیک آنان به خوب و بد، مبارزه می کند و به دیگران نیز سفارش می کند تا بدون فرق گذاشتن ؛ علیه تروریست ها اقدام کنند.


افغانستان پس از خودداری طالبان از شرکت در گفت وگوهای صلح چهارجانبه که با حضور کشورهای امریکا، چین، پاکستان و افغانستان برگزار شده بود، از اسلام اباد خواسته بود تا بر اساس وعده های خود در این نشست ها با رهبران و فرماندهان طالبان که در خاک آن کشور پناه گرفته اند، اقدام کند.


پاکستان این درخواست افغانستان را رد کرده است و می گوید که نمی تواند همزمان هم آنان را به گفت و گوهای صلح دعوت کند و هم مواضع آنان را در خاک خود مورد حمله قرار دهد.
بسیاری از رهبران و فرماندهان طالبان و خانواده های آنان در کویته پاکستان سکونت دارند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :