موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90163 :کد

0

بیش از ۱۶ هزار نفر به علت کودتا در ترکیه بازداشت شده اند

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۴
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -بیش از ۱۶ هزار نفر به علت کودتا در ترکیه بازداشت شده اند

ترکیه در چهارمین هفته ای که از کودتای نافرجام این کشور می گذرد، شمار افراد بازداشت شده در رابطه با این مسئله را بیش از ۱۶ هزار نفر اعلام کرد.

ترکیه در چهارمین هفته ای که از کودتای نافرجام این کشور می گذرد، شمار افراد بازداشت شده در رابطه با این مسئله را بیش از ۱۶ هزار نفر اعلام کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از آناتولی، «بکیر بوزداغ» وزیر دادگستری ترکیه امروز سه شنبه شمار افراد بازداشت شده در ارتباط با کودتای نافرجام ۱۵ جولای را بیش از ۱۶ هزار نفر اعلام کرد.


گفتنی است که در جریان کودتای نظامی رابطه ترکیه و غرب تا حد زیادی دستخوش تنش شده تا جایی که انتظار می رود «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در سیاست خارجی خود تجدید نظر کند.


نگرانی کشورهای اروپایی از بازداشت گسترده مردم ترکیه به اتهام دست داشتن در کودتا، نگرانی از بازگشت حکم اعدام به قانون اساسی ترکیه، نارضایتی آنکارا از عدم موافقت آمریکا با استرداد «فتح الله  گولن» رهبر مخالفین ترکیه که به طرح ریزی در کودتا متهم است و همچنین سفر امروز سه شنبه اردوغان به روسیه برای دیدار با «ولادیمیر پوتین» همتای روس، آن هم بعد از ماه ها تنش که به واسطه انهدام جنگنده روسی از سوی ارتش ترکیه به وجود آمد، از مهمترین تحولات اخیر در عرصه سیاست خارجی دولت آنکارا بوده است.منبع: خبر آنلاین

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :