موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاسی - عبادی

a/90177 :کد

0

همسویی با مرجعیت مهم ترین معیار انقلابی گری است

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۴
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -همسویی با مرجعیت مهم ترین معیار انقلابی گری است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همسویی با مرجعیت را مهم ترین معیار انقلابی گری دانست.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همسویی با مرجعیت را مهم ترین معیار انقلابی گری دانست و گفت: فقیه واجد شرایط از لحاظ حجیت، تبعیت، نصب، اختیار و رسالت همتراز با پیامبر(ص) و امام است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حجت الاسلام علی سعیدی روز سه شنبه در ششمین اجلاس بسیج استادان و نخبگان حوزه های علمیه قم و خراسان افزود: درک درست از مقتضیات زمان، شناخت دشمنان، جرئت بیان نظرات و شجاعت در اعلام مواضع و جریان شناسی سیاسی و تولی و تبری نسبت به خودی و غیر خودی از دیگر معیارهای انقلابی گری است.


وی فاصله گرفتن از محور ولایت و سکولار شدن، عقب ماندن از مرجعیت هدایت جامعه و جایگزینی دیگران به عنوان رهبر فکری را از پیامدهای بی تفاوتی حوزه و روحانیت نسبت به انقلابی گری دانست.


حجت الاسلام سعیدی عزاداری خشن، سکولار و غیر متعارف در قم را مصداق ظهور و بروز بدعت ها در دین دانست و گفت: این بدعت ها نتیجه بی تفاوتی حوزه به مقوله انقلابی گری است.


وی تصریح کرد: بی توجهی روحانیان به انقلابی گری همچنین باعث تنها ماندن محور ولایت دین و افزایش تهدید دشمن می شود.


نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: امروز در جهان سه نوع اسلام دروغین یعنی سکولاریستی، داعشی و لندنی معرفی و تبلیغ می شود که روحانیت و حوزه باید اسلام ناب را معرفی کند اما دوری از مقوله انقلابی گری باعث ناتوانی روحانیان در پاسخگویی به سوالات جهان اسلام می شود.


وی اظهار کرد: در شرایط کنونی حفظ وحدت و حرکت در چارچوب انقلاب باعث فزایش قدرت نظام می شود اما با بی تفاوتی به مقوله انقلابی گری، تحجر، اختلاف و بی تفاوتی نیروهای سنتی دامنگیر حوزه علمیه و روحانیان می شود.


نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: حوزه علمیه باید نیازهای جامعه را بر خواسته های مردم ترجیح دهد زیرا خواسته های عاطفی و احساسی ماندنی نیست و این نیازها هستند که برای جامعه ضروری و واقعی هستند.


وی ادامه داد: بسیاری از دولت ها، صدا و سیما، منبری ها و نمایندگان به جای نیازها، خواسته های مردم را مبنای سخنان و تصمیمات خود قرار می دهند.


دبیر ششمین اجلاس بسیج استادان و نخبگان حوزه های علمیه قم و خراسان نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: این اجلاس با حضور 150 نفر از استادان سطوح عالی حوزه قم و مشهد از روز شنبه 16 مرداد ماه آغاز شده و تا امروز ادامه دارد.


حجت الاسلام حسین طیبی فر محورهای اصلی از این اجلاس را نظرات مقام معظم رهبری در یک سال گذشته اعلام کرد.


فرمانده تیپ امام صادق(ع) رزمی تبلیغی طلاب ادامه داد: تحریف شخصیت امام خمینی( ره )، تحریف انقلاب و مسئله نفوذ از جمله محورهای اصلی این اجلاس بود.


طیبی فر افزود: ابزارهای ماندگاری انقلاب و راهکارهای جلوگیری از نفوذ دشمن از دیگر محورهای ششمین اجلاس بسیج استادان و نخبگان حوزه های علمیه قم و خراسان است.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :