موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیت اجتماعی

a/90181 :کد

0

جنگ تمام عیار رسانه‌ ای دشمن علیه نظام

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۰:۰۵
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -جنگ تمام عیار رسانه‌ ای دشمن علیه نظام

دشمن با فعال سازی اتاق‌های فکر و توطئه یک جنگ تمام عیار رسانه‌ای سازمان یافته را عملیاتی کرده‌ که هوشیاری و هوشمندی برابر آن از حیاتی ترین نیازهای امروز کشور است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: دشمن با فعال سازی اتاق‌های فکر و توطئه یک جنگ تمام عیار رسانه‌ای سازمان یافته را عملیاتی کرده‌ که هوشیاری و هوشمندی برابر آن از حیاتی ترین نیازهای امروز کشور است.

 

به گزارش تحلیل ایران، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه، در جمع فعالان عرصه خبر و رسانه در این نهاد با گرامیداشت روز خبرنگار و اشاره به رسالت و نقش خطیر رسانه‌‌ها در نمایان سازی برجستگی‌ها و درخشندگی‌های ملت ایران و نظام اسلامی اظهار داشت: اصحاب رسانه امروز نقش بسزایی در تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی به مردم عهده‌دار هستند و با رعایت تقوا و اخلاق حرفه‌ای و امانتداری در انتقال اخبار و پرهیز از فریب، تحریف و تخریب تأثیر انکارناپذیری در آرامش و آگاهی عمومی و همراه سازی مخاطبین در مسیر آرمان‌ها و نیازهای جامعه دارند. رسانه‌ها از ارکان قدرت در دوره معاصر قلمداد می‌شوند و تلاش قدرت‌های سلطه گر و مستکبر در استفاده از این ابزار برای نیل به اهداف و مقاصد شیطانی و ضد بشری حاوی نکاتی است که آگاهی مردم از آن ضروری به نظر می‌رسد.


شریف امپریالیسم رسانه‌ای را ابزار امریکا و صهیونیسم بین الملل برای تحقق امپراتوری و نظام یک قطبی و سلطه محور دانست و خاطرنشان کرد: شبکه سازی‌های رسانه‌ای در اقصی نقاط جهان، امروز مهم ترین نقش را برای هدف گذاری‌های نظام سلطه و صهیونیسم ایفا می‌کنند در واقع رسانه‌ها در راهبردها و نقشه‌های تحقق امپراتوری امریکا از بازیگران و نقش آفرینان اصلی به شمار می‌روند.


مسئول روابط عمومی کل سپاه شتاب تحولات و تغییرات حوزه فن آوری ارتباطات و اطلاعات و به صحنه آمدن رسانه‌های نوظهور مانند اینترنت، تلفن‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی را موضوعی حائز اهمیت و نیازمند اعمال رویکردهای واقع بینانه، واقع گرایانه و خردمندانه دانست و گفت: ظرفیت‌های جدید و قدرت‌مند رسانه‌ای می تواند با مدیریت و طرح ریزی‌های دقیق، مطمئن و هوشمندانه به فرصتی برای خنثی سازی سناریوهای جبهه دشمن و در عین حال انتقال پیام‌های راستین انقلاب اسلامی و ملت ایران به ملل و جوامع تشنه و نیازمند هدایت و گریز از ظلم و ستم سلطه گران تلقی شود.


سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه قرائن و مستندات حکایت از جنگ رسانه‌ای و عملیات روانی تمام عیار نظام سلطه و استکبار علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران دارد، تصریح کرد: دشمن با فعال سازی اتاق‌های فکر و توطئه با استفاده از نیروهای مجرب و ورزیده در حوزه عملیات روانی که در پشت صحنه فعال هستند، یک جنگ تمام عیار رسانه‌ای سازمان یافته و هماهنگی را با همراه سازی رسانه‌های فعال در شبکه رسانه‌ای وابسته به ابرسرمایه داری غرب و صهیونیسم، عملیاتی کرده‌اند که هوشیاری و هوشمندی برابر آن از حیاتی ترین نیازهای امروز کشور است. اگر هدف اصلی جنگ نرم دشمن را تغییر باورها و تضعیف اراده ملت ایران بدانیم، بی‌تردید نقش آفرینان اصلی این فرایند، رسانه‌ها هستند.


شریف با تأکید بر ضرورت مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن و ارتقای آمادگی‌ها و آگاهی‌ها در این نبرد حساس و تعیین کننده گفت: جامعه فهیم و متعهد رسانه‌ای کشور اعم از خبرگزاری‌ها، مطبوعات و به ویژه رسانه ملی امروز خط مقدم مقابله ملت ایران در عرصه جنگ نرم و جدال رسانه‌ای دشمن محسوب می‌شوند. تولید و ارائه تصویرهای فاخر و تأثیرگذار از وحدت، اراده و اقتدار ملی و نشان دادن هوشیاری آحاد ملت ایران و نیروهای مسلح در عرصه دشمن شناسی و مصاف با تهدیدات، بیانگر شناخت درست رسانه‌های کشور از وظایف، مسئولیت‌ها و اولویت‌های امروز خود است.


شریف اهتمام به هم افزایی و طرح ریزی برای جریان سازی‌های هوشمندانه رسانه‌ای علیه سناریوهای تبلیغاتی و جنگ نرم دشمن را از الزامات و مقتضیات پیش روی جامعه رسانه‌ای کشور عنوان و تأکید کرد: برجسته سازی امنیت مثال زدنی امروز کشور در منطقه پرآشوب و پرفتنه ناشی از تروریسم تکفیری که حتی دولت‌ها و کشورهای مدعی اتکا به حمایت امریکا و اروپا را در امان قرار نداده، از موضوعاتی است که خواهد توانست جبهه رسانه‌ای دشمن که درصدد سیاه نمایی وضعیت داخلی کشور است را منفعل و به عقب راند.


وی با اشاره به نقش اصحاب رسانه در نمایش قدرت ملی و اقتدار دفاعی کشور را بسیار مهم و حساس توصیف و با برشماری مصادیقی از آن افزود: جامعه رسانه‌ای کشور به ویژه خبرنگاران و تصویربرداران متعهد با حضور مشتاقانه در رزمایش‌ها و عرصه‌های نمایش توانمندیها و دستاوردهای دفاعی سپاه از جمله رونمایی از شهر موشکی سپاه، تولید پهپاد RQ170 ایرانی و نیز انعکاس آمادگی‌های انکار ناپذیر این سازمان برابر تحرکات قدرتهای فرامنطقه ای از جمله در ماجرای توقیف شناورهای رزمی متجاوز امریکا و دستگیری تفنگداران دریایی این کشور در خلیج فارس، این نهاد مردمی و انقلابی را برای ملت ایران امنیت آفرین و آرامش بخش معرفی کرده است. اصحاب رسانه در کنار سپاه و سایر نیروهای مسلح یک جبهه مقتدر و واحد برابر تهدیدات اردوگاه دشمنان ایجاد کرده‌اند و ما از این احساس مسئولیت و همراهی و حمایت از یکایک آنان قدردانی می‌کنیم.


شریف تلاش اصحاب رسانه در ارائه تصویر اطمینان بخش از وحدت و هماهنگی ارتش و سپاه و یکپارچگی نیروهای مسلح برابر جبهه دشمن را ستودنی دانست و خاطرنشان کرد: در شرایطی که اختلاف افکنی بین نیروهای مسلح و مدافع انقلاب و تضعیف نهادهای مهم و محوری نظام و شبهه افکنی پیرامون مأمویت‌ها و کارکردهای سپاه و نقش مستشاری آن در کنار دولت، ارتش و نیروهای مردمی عراق و سوریه علیه تروریست‌های تکفیری در دستور عملیاتی رسانه‌های دشمن و اتاق‌های فکر امریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه قرار گرفته است، اصحاب رسانه با هوشمندی و احساس مسئولیت به مثابه یک لشکر منسجم و قدرتمند به صحنه آمده‌اند و خطوط تهاجمی دشمن در این جدال نفس گیر رسانه‌ای را با روشنگری مورد هدف قرار داده‌اند. هرچند اهمیت این صحنه افزایش تلاش و اقدام در این موارد را طلب می‌کند.


وی تصریح کرد: رسانه‌ها همواره به این حقیقت اذعان داشته‌اند که سپاه بعنوان یک سازمان هوشمند و پیش رو در عمل انقلابی با رصد و پایش فراگیر تحرکات دشمن و جریان‌های داخلی، منطقه‌ای و جهانی طراحی لازم برای مقابله با تهدیدات فراروی کشور را مد نظر قرار داده است و در واقع بیداری و هوشیاری ملت ایران برابر دشمنان را به رخ بدخواهان میهن اسلامی کشیده است.


سپاه نیوز نوشت: سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نحوه مواجهه رسانه‌ها با ماجرای دستگیری تفنگداران دریایی امریکا در خلیج فارس را از افتخارات ملت ایران و سند درخشندگی اصحاب رسانه در کشورمان معرفی کرد و گفت: به رخ کشیدن خفت و ذلت نظامیان امریکایی در جریان دستگیری تفنگداران دریایی این کشور در ماجرای توقیف شناورهای رزمی متجاوز ایالات متحده در آبهای کشورمان در خلیج فارس توسط رزمندگان غیور و شجاع نیروی دریایی سپاه، از خاطرات ماندگاری است که اصحاب رسانه در حافظه تاریخی ملت ایران و چه بسا ملل جهان ثبت کردند.


مسئول روابط عمومی کل سپاه در پایان با قدردانی و تشکر از همت اصحاب رسانه در تعامل و ارتباط صمیمانه با این سازمان و تلاش ستودنی در انعکاس صادقانه مواضع، دیدگاه‌ها، عملکرد و توانمندی‌های نیروهای چندگانه سپاه و نیز بسیج و مجموعه‌های سازندگی و محرومیت زدایی در این نهاد، تأکید کرد: به صحنه آمدن رسانه‌ها برای مقابله با هجمه‌ رسانه‌ای ناجوانمردانه دشمن علیه سپاه و پاسخ قاطع و هوشمندانه به شبهه افکنی‌ها و تردید‌آفرینی‌های آنان نسبت به مأموریتها و حوزه‌های عملکردی و نقش پذیری این نهاد در حوزه‌های غیر دفاعی که بدخواهان کشور با فریب، دروغ و تحریف آن همواره در پی القای دخالت در سیاست و اقتصاد و فرهنگ بوده‌اند، انتظاری است که انشاء الله مانند همیشه با لبیک جامعه رسانه‌ای کشور روبرو می‌شود.


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :