موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90193 :کد

0

همکاری آنکاراومسکوبه حل بسیاری ازمشکلات منطقه ای منتهی میشود

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۲
تعداد بازدید : ۱۳۶   
 تحلیل ایران -همکاری آنکاراومسکوبه حل بسیاری ازمشکلات منطقه ای منتهی میشود

رئیس جمهور ترکیه امروز در دیدار با همتای روس خود، بر لزوم همکاری های گسترده میان آنکارا و مسکو با هدف حل و فصل بسیاری از مسائل منطقه ای تأکید کرد.

رئیس جمهور ترکیه امروز در دیدار با همتای روس خود، بر لزوم همکاری های گسترده میان آنکارا و مسکو با هدف حل و فصل بسیاری از مسائل منطقه ای تأکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس جمهور ترکیه امروز در دیدار با همتای روس خود در «سن پیترزبورگ» بر لزوم همکاری های دو کشور برای حل بسیاری از مسائل منطقه ای تأکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز در دیدار با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود در «سن پیترزبورگ» با اشاره به لزوم همکاری های میان آنکارا و مسکو گفت: همکاری های ترکیه با روسیه شامل حل و فصل گستره ای از مسائل منطقه ای خواهد شد.

 

اردوغان ادامه داد: منطقه از منظر نظر سیاسی انتظار زیادی از من و شما دارد. به عقیده من، همکاری های من و شما به مشارکت برای حل بسیاری از مشکلات در منطقه منتهی خواهد شد.

 

گفتنی است، این اولین دیدار پوتین و اردوغان پس از تشدید تنش ها میان دو کشور در نوامبر سال ۲۰۱۵ بوده است.

 

در نوامبر سال گذشته میلادی ترکیه یک فروند جنگنده سوخو روسیه را در مرز سوریه هدف قرار داد که در جریان آن یکی از خلبانان این هواپیما کشته شد و این امر روابط میان دو کشور را به تیرگی کشاند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :