موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90207 :کد

0

شرایط حلب از سرگیری مذاکرات سوریه را سخت می کند

  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۲:۱۴
تعداد بازدید : ۱۱۱   
 تحلیل ایران -شرایط حلب از سرگیری مذاکرات سوریه را سخت می کند

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از سرگیری مذاکرات صلح سوریه در پایان ماه جاری را با توجه به شرایط کنونی شهر حلب امری سخت دانست.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از سرگیری مذاکرات صلح سوریه در پایان ماه جاری را با توجه به شرایط کنونی شهر حلب امری سخت دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از النشره، «استفان دیمیستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در سخنانی از سرگیری مذاکرات صلح سوریه در پایان ماه جاری را سخت دانست.

 

بر اساس این گزارش استفان دی میستورا در جلسه شورای امنیت اعلام کرد: وضعیت کنونی در شهر حلب ازسرگیری مذاکرات صلح سوریه در ژنو در پایان ماه جاری را سخت می کند.

 

این در حالی است که پیش از این «جسی شاهین» سخنگوی دیمیستورا در سخنانی اظهار داشت: سخنان در خصوص امکان لغو مذاکرات صلح سوریه پذیرفته نیست و با آن مخالفیم. هفته گذشته رمزی عزالدین رمزی معاون دی میستورا در خصوص مذاکرات ابراز امیدواری کرد و ما این سخن وی را مورد توجه قرار می دهیم.

 

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: طی روزهای اندک پیش رو احتمالا پیشرفت هایی حاصل می شود. باید به اهمیت این مذاکرات اطمینان داشته باشیم و طرف های شرکت کننده در آن نیز به خوبی فعالیت کنند.

 

سخنگوی دیمیستورا افزود: تحقق این پیشرفت ها مستلزم تلاش طرف های منطقه ای است و همچنین وضعیت کشور باید از لحاظ انسانی و نظامی مناسب باشد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :