موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/90222 :کد

0

هدایت تحصیلی همه را غافل گیر کرد

  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۶
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -هدایت تحصیلی همه را غافل گیر کرد

عضو کمیسیون تحقیق و آموزش مجلس گفت: موضوع هدایت تحصیلی یک ماهی است که سوژه شده و همه را از جمله معلمان را که اصل موضوع هستند، از آن غافل گیر شدند.

عضو کمیسیون تحقیق و آموزش مجلس گفت: موضوع هدایت تحصیلی یک ماهی است که سوژه شده و همه را از جمله معلمان را که اصل موضوع هستند، از آن غافل گیر شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران «قاسم احمدی لاشکی» شامگاه روز سه شنبه و در دومین روز از سی و سومین اجلاس روسای آموزش و پرورش که در سالن اجلاس سران در حال برگزار است، اظهار کرد: هر روز برای آموزش و پرورش یک حادثه درست می شود و با دست خودمان مشکل هدایت تحصیلی را ایجاد می کنیم.


وی افزود: با سخنرانی و برگزاری جلسات متعدد مشکلات آموزش و پرورش حل نمی شود.


نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: یک روز حادثه شین آباد و روز دیگر واژگونی اتوبوس دانش آموزان را شاهد هستیم و امروز مسئله هدایت تحصیلی را به راه می اندازیم.


وی افزود: اصل این است که آموزش و پرورش وضعیت خوبی ندارد و این که فقط گفته شود آموزش و پرورش مشکلات متعدی دارد، موضوع را حل نمی کند. سوال اینجا است که چه کسی باید مشکلات را حل کند.


لاشکی بیان کرد: بودجه آموزش و پرورش 300 هزار میلیارد ریال است که این رقم کافی نیست و بر این اساس در لایحه برنامه ششم توسعه مواردی را پیشنهاد خواهیم داد تا مشکلات این دستگاه برطرف شود.


طرح هدایت تحصیلی طبق قانون برای 48درصد دانش آموزان دوره دوم متوسطه باید اجرایی و عملیاتی شود که در سالجاری تحصیلی تنها برای 39درصد دانش آموزان که حدود یک میلیون نفر هستند به مورد اجرا گذاشته شد که به نوعی با اعتراض برخی از دانش آموزان و خانواده های آنان مواجه شد که با دستور رئیس جمهوری از اجباری شدن انتخاب رشته تحصیلی به اختیاری برگشت داده شد.


منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :