موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90229 :کد

0

پوتین ،خواستار ازسرگیری روابط با انگلیس شد

  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۰۶
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -پوتین ،خواستار ازسرگیری روابط با انگلیس شد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در گفت و گویی تلفنی با «ترزا می» نخست وزیر انگلیس خواستار ازسرگیری همکاری های مسکو و لندن شد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در گفت و گویی تلفنی با «ترزا می» نخست وزیر انگلیس خواستار ازسرگیری همکاری های مسکو و لندن شد که بخاطر تنش های جدید بر اثر مساله اوکراین در دو سال اخیر در بسیاری عرصه ها به شدت کاهش یافته یا به تعلیق درامده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز سه شنبه اعلام کرد: ولادیمیر پوتین و ترزا می در این گفت و گوی تلفنی که نخستین رایزنی آنها پس از آغاز دوره نخست وزیری خانم می در ماه میلادی گذشته است، برای برقراری همکاری های دوجانبه میان روسیه و انگلیس در برخی عرصه ها توافق کردند.


دو طرف ازجمله برای برقراری همکاری های میان سازمان های اطلاعاتی دو کشور مسئول تامین امنیت پروازها موافقت کرده و برای دیدار با یکدیگر در اینده نزدیک نیز موافقت کردند.


روابط بین روسیه و انگلیس در سال های اخیر پرتنش بوده و در دو سال گذشته نیز بر اثر مساله اوکراین بر شدت تنش ها میان دو کشور افزوده شده و لندن در راستای تحریم های غرب روسیه را مورد تحریم مالی و اقتصادی قرار داده است.


مقامهای روس با روی کار آمدن دولت جدید در انگلیس به ریاست خانم ترزا می امیدوار بودند که روابط دو کشور بهبود یابد.


در این راستا ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بلافاصله پس از انتصاب ترزا می در پیامی خواستار بهبودی روابط مسکو و لندن شد.


رئیس جمهوری روسیه در پیام خود به ترزا می ضمن تبریک انتصاب وی به مقام نخست وزیری انگلیس بر عزم مسکو برای آغاز رایزنی های سازنده و همکاری در موضوع های دوجانبه و مسائل بین المللی با لندن تاکید کرد.


اما خانم می در نخستین نشست پارلمان انگلیس از زمان آغاز نخست وزیری اش، از تهدید فزایندۀ روسیه و کرۀ شمالی یاد کرد.


وی با دفاع از نوسازی توان تسلیحاتی هسته ای این کشور ضمن تاکید بر اینکه تهدیدهای تروریسم، کره شمالی و روسیه «بسیار جدی» است، گفت: آماده فشار دادن دکمه شلیک سلاح اتمی هستم.


این اظهارات نخست وزیر انگلیس خشم مقامهای روس را برانگیخت دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین این اظهارات را نشانه ناکافی بودن تجربه بین المللی وی تفسیر کرد و گفت: خانم ترزا می هنوز بگونه کامل وارد مسائل بین المللی نشده است.


کنستانتین کاساچیف رییس کمیسیون امور بین المللی شورای فدراسیون روسیه نیز اعلام کرد: ترزا می که گرفتار تهدیدهای موهوم مورد نظر آمریکا شده است، می خواهد تلاش کند بهترین شاگرد این کلاس باشد.


وی افزود: انگلیس بین تهدید واقعی تروریسم و ادعای موهوم ضد روسی مطرح شده از سوی آمریکا گرفتار شده است.


مقام روسی ادامه داد: با توجه به نخستین سخنان خانم ترزا می در جایگاه نخست وزیری انگلیس، وی می خواهد بهترین شاگرد باشد. از آنجا که نخست وزیر انگلیس روسیه رابا کره شمالی همردیف تهدیدها علیه لندن اعلام کرد، می توان نتیجه گیری کرد که انگلوساکسون ها با پیوستن به اقدام های ضد روسی به رهبری آمریکا در برابر دو چالش گرفتار شده اند.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :