موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/9024 :کد

0

روانچی:ایران تعامل باآمریکای لاتین راازاولویت های خودمی داند

  یکشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۸:۰۳
تعداد بازدید : ۳۵۹   
 تحلیل ایران -روانچی:ایران تعامل باآمریکای لاتین راازاولویت های خودمی داند

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران تعامل با کشورهای آمریکای لاتین را در زمینه های مختلف از اولویت های خود می داند.

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران تعامل با کشورهای آمریکای لاتین را در زمینه های مختلف از اولویت های خود می داند.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه صبح امروز با خوان کارلوس آلورالده قائم مقام وزارت خارجه بولیوی دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار تخت روانچی ضمن استقبال از گسترش همکاریهای دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران تعامل با کشورهای آمریکای لاتین در زمینه های مختلف را از اولویت های خود می داند.
برخورد دوگانه در زمینه حقوق بشر، استفاده ابزاری از مبازره با قاچاق مواد مخدر و همچنین سیاست های ناکارآمد و ابهام آمیز برخی کشورهای غربی در مبارزه با تروریسم از سایر موضوعاتی بود که مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.
آخوان کارلوس آلورالده در این ملاقات حمایت دولت متبوع خود را از حقوق ملت ایران مبنی بر بهره برداری از انرژی صلح آمیز هسته ای اعلام و ابراز امیدواری کرد:اجرای کامل مفاد توافقنامه اخیر (برجام) بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو 5+1 هر چه زودتر آغاز گردد.
وی با اشاره به توانمندی ها و پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه سدسازی و آبرسانی، بویژه ساخت سدهای کوچک و متوسط ، ابراز علاقه کرد:ایران برای ساخت این گونه سدها برای مصارف کشاورزی ، پرورش آبزیان و همچنین تولید برق در بولیوی اقدام کند.
در این نشست همچنین آلورالده در ادامه همکاری های درمانی و بهداشتی کشورمان با بولیوی را موفقیت آمیز خواند و موضوع امکان توسعه این همکاریها و افزایش مراکز درمانی همچنین صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به بولیوی مورد بررسی و مذاکره قرار گرفت.
خوان کارلوس آلورالده قائم مقام وزارت خارجه بولیوی برای برگزاری سومین دور مشورتهای سیاسی بین ایران و بولیوی، صبح امروز با تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه دیدار و مذاکره کرد.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :