موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90257 :کد

0

جمهوری خواهان به ترامپ رای نمی دهیم

  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۴۹
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -جمهوری خواهان به ترامپ رای نمی دهیم

گروهی از نمایندگان حزب جمهوری خواه آمریکا: به ترامپ رای نمی دهیم

گروهی از نمایندگان حزب جمهوری خواه آمریکا: به ترامپ رای نمی دهیم

 

به گزارش تحلیل ایران؛ شمار دیگری از نمایندگان حزب جمهوری خواه آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کردند در انتخابات ریاست جمهوری آینده به دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه رای نخواهند داد چرا که از نظر آنها، اظهارات تند و بی تجربگی سیاسی ترامپ  آمریکا را به خطر خواهد انداخت.


این گروه از ناراضیان حزب جمهوری خواه آمریکا که حمایت خود را از هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آینده اعلام کرده اند، مدیران پیشین آژانس حفاظت از محیط زیست هستند.


آنها در بیانیه مشترک خود که ستاد تبلیغاتی هیلاری کلینتون منتشر کرده است اعلام کردند بر این عقیده هستند که ترامپ در اظهارنظرها و موضع گیریهای خود در مبارزات تبلیغاتی برای انتخابات آینده جهالت عمیق خود را در عرصه علم به همان نشان داده و حتی تغییرات آب و هوایی را یک جوک دانسته است.


این گروه از مسئولان حزب جمهوری خواه آمریکا اعلام کردند همه جمهوری خواهان باید از اینکه دونالد ترامپ پیشرفت های حاصل شده در مبارزه با تغییرات آب و هوایی را انکار می کند شوکه و حتی خشمگین شوند.


بیانیه اعتراض آمیز این گروه از مسئولان محیط زیست حزب جمهوری خواه آمریکا بر ضد ترامپ یک روز پس از آن منتشر می شود که پنجاه نماینده این حزب نیز که در عرصه امنیت ملی آمریکا سمت های مهمی بر عهده داشته اند، دونالد ترامپ را فردی ناآگاه از واقعیات و قوانین آمریکا و بی کفایت توصیف کرده اند.


این پنجاه  مسئول امنیت ملی حزب جمهوری خواه آمریکا روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای تاکید کردند: دونالد ترامپ شایستگی های لازم را برای اداره امور آمریکا ندارد و اگر به کاخ سفید راه یابد بی احتیاط ترین و خطرناک ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا خواهد بود.


دونالد ترامپ شخصیت، ارزشها و تجربه رئیس جمهور شدن را  ندارد و اگر به کاخ سفید راه یابد اقتدار اخلاقی آمریکا را که ادعای رهبری جهان آزاد را دارد، تضعیف خواهد کرد. ترامپ کمترین شناختی از قانون اساسی آمریکا، قوانین رایج در آمریکا، نهادهای آمریکایی، ارزشهای آمریکایی از جمله مدارای مذهبی، آزادی مطبوعات و استقلال دادگستری ندارد.


سوزان کالینز سناتور متنفذ حزب جمهوری خواه آمریکا روز سه شنبه در همین راستا گفت نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا لیاقت کاخ سفید را ندارد بنابراین وی تصمیم گرفته است از او در انتخابات آینده حمایت نکند. وی در مطلبی که در روزنامه واشنگتن پست منتشر شد تاکید کرد: من از اظهار نظرهای بی رحمانه و ناتوانی وی در قبول اشتباهات یا عذرخواهی به خاطر خطاهایش متحیر شده ام.


منبع:خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :