موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90310 :کد

0

آمریکا چهار تفنگدار ناقض قلمرو ایران را توبیخ کرد

  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۳۴۰   
 تحلیل ایران -آمریکا چهار تفنگدار ناقض قلمرو ایران را توبیخ کرد

تارنمای آمریکایی ناوی تایمز نوشت، نیروی دریایی آمریکا دو درجه دار و دو ناوی را در ارتباط با تجاوز به قلمرو ایران توبیخ کرد.

تارنمای آمریکایی ناوی تایمز نوشت، نیروی دریایی آمریکا دو درجه دار و دو ناوی را در ارتباط با تجاوز به قلمرو ایران توبیخ کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ناوی تایمز امروز (چهارشنبه) با اعلام این خبر افزود: چهار درجه دار و دو ناوی (تفنگدار دریایی) در دادگاه نظامی حاضر شدند و دو درجه دار به اتهام تمرد از فرمان مافوق و قصور در انجام وظایف به صورت کتبی توبیخ شدند و احتمال دارد که از کار برکنار شوند. درجه دار سوم از اتهام قصور در انجام وظایف تبرئه شد.


صدور حکم درجه دار چهارم به زمانی دیکر موکول شد.


دو ناوی نیز به دلیل قصور در انجام وظایف به صورت کتبی توبیخ شدند. نیروی دریایی آمریکا نام هیچکدام از تفنگداران مزبور را اعلام نکرد.


نیروی دریایی آمریکا در ماه ژوییه نیز دو ناوی و دو درجه دار را توبیخ کرده بود.


در پی ورود غیر قانونی و غیر مجاز دو شناور رزمی آمریکایی به آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران، در 22 دی ماه 94 و در حوالی جزیره فارسی، این شناورها پس از تمکین اخطار شناورهای رزمی نیروی دریایی سپاه، متوقف و سرنشینان آنها که 9 تفنگدار مرد و یک تفنگدار زن بودند، بازداشت شدند.


چندی پیش نیروی دریایی آمریکا با ارائه گزارش تحقیقات انجام شده درباره حادثه دستگیری تفنگداران آمریکایی در آب های خلیج فارس، اعلام کرد که نه تنها در طراحی عملیات اشتباه های فاحش بسیاری صورت گرفته است، بلکه آنان بیش از آنچه که باید به نیروی های ایران اطلاعات داده اند.


گزارش نیروی دریایی آمریکا طرح ریزی ضعیف عملیات، در نظر نگرفتن خطر، کمبود نظارت، روحیه پایین و بی توجهی را عوامل اصلی شکل گیری این حادثه معرفی کرده است.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :