موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جامعه

a/90319 :کد

0

موضوع فروش کودک درحال رسیدگی است

  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -موضوع فروش کودک درحال رسیدگی است

دبیرستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی وحقوق شهروندی وزارت کشور گفت: موضوع فروش کودکان در شورای اجتماعی این وزارتخانه مطرح شده و در حال رسیدگی است.

دبیرستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی وحقوق شهروندی وزارت کشور گفت: موضوع فروش کودکان در شورای اجتماعی این وزارتخانه مطرح شده و در حال رسیدگی است.

 

به گزارش تحلیل ایران ایرج صیادی افزود: برخلاف تصور برخی افراد که نقش و کارکرد این وزارتخانه را صرفا سیاسی وامنیتی می دانند اما این مجموعه عموما اجتماعی است و مرکز صقل کارها در حوزه اجتماعی دنبال می شود.


وی وزارت کشور را عالی ترین مرجع درعرصه اجتماعی دانست وخاطرنشان کرد: در حال حاضر موضوع رسیدگی به مساله فروش نوزادان به ستاد آسیب های اجتماعی وزارت بهداشت سپرده شده تا موضوع را پیگیری کند.


مشاور مرکز امور فرهنگی واجتماعی وزارت کشور گفت: موضوع فروش نوزادان با حوزه زایشگاهها و بیمارستانها و حوزه سلامت در ارتباط مستقیم است بنابراین براساس تفکیک وظایف دستگاهی شورای اجتماعی وزارت کشور؛ رسیدگی به این موضوع به صورت تخصصی به وزارت بهداشت واگذار شده است.


وی اعلام کرد: وزارت بهداشت باید اقدامات لازم را درخصوص فروش کودکان با شناسایی واحدهای غیرمجاز به انجام برساند.


صیادی با تاکید براینکه وزارت کشورنقش راهبری،هدایت و هماهنگ سازی را در حوزه اجتماعی برعهده دارد؛ افزود: این وزارتخانه رسیدگی به موضوعات اجتماعی را در حوزه آسیبها، پس از بررسی و شناسایی دستگاههای دخیل از طریق دستگاههای ذیربط با انعقاد تفاهمنامه های بین بخشی با دستگاههای متولی، مشارکت کننده و یا دستگاه همکار به انجام می رساند.


وی رفع خلاء های قانونی و نارسایی هایی موجود دررسیدگی به موضوعات آسیب های اجتماعی مشاورمرکز امورفرهنگی واجتماعی وزارت کشور را یکی دیگر از وظایف شورای اجتماعی وزارت کشور بیان کرد.


وی افزود: شورای اجتماعی وزارت کشورهمچنین ناظر کار دستگاههای متولی در رسیدگی به موضوعات است و با خاطیان برخورد می کند.


به گزارش ایرنا؛ در حال حاضر هیچ آمار قطعی درباره فروش نوزادان بویژه نوزدان معتاد در کشور وجود ندارد.


موضوع خرید وفروش نوزاد بصورت زیرپوستی در شهر بصورت درآمدی پر رونق درحال انجام است.دلالان انسان نوزاد را در کنار دیگر اجناس خود به نرخی ارزان می فروشند.


نتیجه بررسی ها گویای آن است که از سرنوشت نامعلوم کودکان فروخته شده اطلاع درستی دردست نیست. حتی فروشندگان انسان هم از سرنوشت کالای زنده فروخته شده خود اطلاعی در دست ندارند.


کودکان فروخته شده غالبا یا تک والدی هستند و یا اصلا والدی برای آنها وجود ندارد و عموما هم فاقد شناسنامه وهویت مشخصی می باشند.


به نظر می رسد حل معضل فروش نوزادان درکشور، نیازمند عزم ملی دستگاههای متولی ناظر برموضوع با استفاده از توان همه دستگاهها و نهادهای اجرایی و نیز کمک خود مردم است.


همچنین باید بازنگری جامعی نیز در قانون حمایت از کودکان درکشور باید صورت بگیرد تا از آینده نامعلوم این کودکان جلوگیری شود.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :