موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اسیب اجتماعی

a/90342 :کد

0

معضلات اجتماعی ریشه یابی شود

  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۷
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -معضلات اجتماعی ریشه یابی شود

خودسازی از طریق تقویت باورهای دینی و معنوی می تواند بسیاری از آسیب های اجتماعی را کاهش دهد.

رئیس سازمان های مردم نهاد مازندران درباره راهکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: خودسازی از طریق تقویت باورهای دینی و معنوی می تواند بسیاری از آسیب های اجتماعی را کاهش دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران علی فلاح  اظهار کرد: امروزه معضلات اجتماعی به اندازه‌ای جدی است که باید هرچه سریع ترعلل آن ریشه یابی و راه حل مناسبی برای آن  ارایه شود. خشونت، طلاق، اعتیاد، سرقت و فسادهای اخلاقی از جمله معضلات اجتماعی است که می تواند بنیان خانواده را از هم بپاشد.


مشاور استاندار در امور سازمان های مردم نهاد مازندران تصریح کرد: خرید و فروش کالاهای قاچاق از دیگر معضلات جامعه است که می تواند ضربه بزرگی برای تولیدکنندگان داخلی و در نتیجه اقتصاد کشور باشد.


فلاح، کودکان و نوجوانان را ارکان یک جامعه دانست و یادآور شد: آسیب های جسمی و روحی در کودکان و نوجوانان امروز می تواند آینده جامعه را به خطر بیندازد چرا که همین کودکان آینده سازان فردای این جامعه هستند.


وی، ترافیک، تصادف، تخریب منابع طبیعی و محیط زیست، رشوه و اختلاس را از بزرگترین آفت های جامعه دانست و گفت:تمام این آسیب ها از بیکاری، جهل و ناآگاهی سرچشمه می گیرد.


رئیس سازمان های مردم نهاد مازندران درباره راهکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی تصریح کرد: خودسازی از طریق تقویت باورهای دینی و معنوی می تواند بسیاری از آسیب های اجتماعی را کاهش دهد. آموزش، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی می تواند ریشه بسیاری از مشکلات و آسیب های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را بخشکاند.


وی گفت: محبت به افراد، داشتن وجدان کاری در اداره‌ها، نظارت همگانی نسبت به یکدیگر با رویکرد یاری و تعاون برای داشتن جامعه ای پاک از دیگر راهکارهای داشتن جامعه ای سالم و پویا است.


رئیس سازمان های مردم نهاد مازندران افزود: شفاف سازی در تصمیم گیری ها، تصمیم سازی ها و اجرای تصمیماتی که در سرنوشت جامعه اثر فراوانی می گذارد، قناعت و صرفه جویی در مصرف، تقویت و اهمیت به ورزش به ویژه ورزش های همگانی، ترویج غذاهای سالم و سنتی، تقویت و حمایت از تولید کالای داخلی و کمک به رفع موانع اشتغال می‌تواند منجر به ایجاد یک جامعه توسعه یافته به دور از فقر فرهنگی و معضلات اجتماعی شود.


مشاور استاندار در امور سازمان های مردم نهاد مازندران خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از آسیب های درون جامعه، بهترین راه استفاده از نیروی خودجوش مردمی است بنابراین باید زمینه سازی برای مشارکت و عضویت عموم مردم و مسئولان در سازمان های مردم نهاد فراهم شود.

 

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :