موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/90359 :کد

0

دشمن به دنبال فروپاشی نظام اجتماعی کشور

  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۵
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -دشمن به دنبال فروپاشی نظام اجتماعی کشور

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خیلی ساده انگارانه است که فرض کنیم که دشمن در جستجوی سناریوی خطرناک برنیاید.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خیلی ساده انگارانه است که فرض کنیم که دشمن در جستجوی سناریوی خطرناک برنیاید، دشمن به دنبال انفعالی کردن نظام جمهوری اسلامی است بدین معنا که ریشه های فرهنگی و اجتماعی کشورمان را تغییر دهند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در سومین اجلاس ملی فعالین شاخص جبهه فضای مجازی انقلاب اسلامی (فصل وصل) این مطلب را عنوان کرد و افزود: افتخار بسیار بزرگی است که در دهه کرامت در میان جوانانی حضور پیدا کرده ایم که انقلابی و آگاه بوده و در عرصه فرهنگی در مقابل تهاجم بسیار شدیدی که از طرف نظام سلطه و استکبار وجود دارد، به مقابله پرداخته اند.


جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید براینکه هم اکنون جمهوری اسلامی ایران در جهادی بزرگ در حوزه فرهنگ است، خاطرنشان کرد: اعتقاد بر این است که مفهوم جبهه انقلاب اسلامی، مفهومی عمیق و هوشمندانه در این بخش از تاریخ داشته و باید در نظر داشت که نخستین مرحله در این بخش برنامه ریزی و افزایش توانمندی و ایمان برای پیروزی در جنگ کنونی است.


سردار سلامی ادامه داد: مفهوم جهاد کبیر که در قرآن مترادف با عدم تبعیت از نظام کفار است، یک معنای سرشار از محتواست که توسط رهبر معظم انقلاب چند ماه پیش در دانشگاه امام حسین(ع) مطرح شد.امروز فعالان فضای مجازی وقتی که به استراتژی دشمن نگاه می کنید، بدین معناست که آمریکا چطور می تواند ذهن مردمان را فتح کند، این به معنای تصرف زمین نیست بلکه تصرف افکار عمومی مردم از طریق فضای مجازی است. این حقیقت را مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین(ع) به آن اشاره کردند.


جانشین فرمانده کل سپاه افزود: شما امروز در خطوط مقدم مقابله با دشمن یعنی مهمترین عرصه جهاد علیه دشمن قرار دارید. به طور کلی ابزار دشمن در بحث فضای مجازی بسیار قدرتمند است اما به لحاظ محتوا بسیار آسیب پذیر است، چنانچه به ساختارعظیم ساخت فیلم هالیوود توجه کنید، به تاثیرات انتقال ارزش های آمریکایی به کل دنیا پی خواهید برد. در این فیلم ها ابتذال اخلاقی و خشونت جنسی و جرم و جنایت نشان داده می شود.


ایرنا نوشت: روند فروپاشی نظام اجتماعی دنیای غرب آغاز شده و در حال پیشروی است. سالانه بیش از 33 هزار نفر جوان در آمریکا خودکشی می کنند که نشان دهنده بحران شخصیت جوانان در غرب است.سردار سلامی با اشاره به نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی درباره چهره واقعی جهان اسلام اظهار داشت: نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی و غربی به واقع چهره واقعی اسلام را نشان داد و این کار باید از طریق فعالان حوزه فضای مجازی انقلاب اسلامی ادامه پیدا کند و از ابزار فضای مجازی به نحو احسن در این جهت استفاده شود.به طور کلی باید بدانیم که فضای مجازی مهمترین رکن مقابله با دشمن در جهاد کبیر است.


جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: جامعه غربی معتقد است که اگر می خواهیم جامعه را دچار استرس کنیم، باید ساختمان اصلی جامعه را تغییر بدهیم، باید نظام ارزشی جامعه را تغییر دهند. بر همین اساس در فتنه 88 تحلیل می کردند، تغییر نظام ارزشی پیش فرضی برای تغییر جامعه است. خیلی ساده انگارانه است که فرض کنیم که دشمن در جستجوی سناریوی خطرناک برنیاید، دشمن به دنبال انفعالی کردن نظام جمهوری اسلامی است بدین معنا که ریشه های فرهنگی و اجتماعی کشورمان را تغییر دهند؛ مفهوم آمریکایی های غیرآمریکایی، یعنی افرادی که در تابعیت ایرانی هستند اما در هویت آمریکایی باشند؛ این جزء برنامه فرهنگی آمریکا علیه کشورمان است و بنابراین ما نیز در عرصه فضای مجازی باید به دنبال مقابله با آنان باشیم.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :