موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/90371 :کد

0

اولین اظهار نظر ناریندرا مودی درباره حوادث خونین کشمیر

  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۸
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -اولین اظهار نظر ناریندرا مودی درباره حوادث خونین کشمیر

نخستین اظهارنظر نخست وزیر هند درباره حوادث خونین کشمیر

 نخستین اظهارنظر نخست وزیر هند درباره حوادث خونین کشمیر

 

به گزارش تحلیل ایران ، با گذشت یک ماه از حوادث خونین کشمیرهند، نخست وزیرهند سکوت خود را درباره تحولات این منطقه شکست.


« ناریندرا مودی » در جمع مردم ایالت مادیا پرادش گفت دولت ایالتی جامو و کشمیر و دولت مرکزی می خواهند کشمیر را توسعه دهند اما برخی افراد این را نمی خواهند و به دنبال ویرانی این منطقه هستند.


نخست وزیرهند ضمن درخواست از مردم کشمیر برای تلاش و همکاری به منظور احیاء دوباره آنچه که وی «بهشت کشمیر» نامید ، تصریح کرد :من متاسفم از اینکه عده ای در دست جوانان و کودکان کشمیری به جای کتاب ، وسایل ورزش و بازی، سنگ قرار داده اند. این به زیان جوانان و منطقه کشمیر است.


این درحالیست که آمار تلفات انسانی ناآرامی های سی و سه روزه در کشمیر هند که جرقه آن با کشته شدن برهان مظفر وانی از فرمانده هان گروه شبه نظامی حزب المجاهدین به دست نیروهای امنیتی هند زده شد، به 60 کشته و بیش از 8 هزار زخمی رسیده است.


در همین ارتباط موضوع کشمیر در مجلس سنای هند در حال بررسی است و برخی نمایندگان از سیاستهای دولت در  برخورد با مساله کشمیر انتقاد کردند. «شرد یادو» از نمایندگان حزب مخالف دولت هند گفت:معلوم نیست استراتژی دولت درباره کشمیر چیست؟ آیا دولت می خواهد مساله کشمیر را با نظامیان حل کند.


همچنین «رام کوپال یادو »عضو مجلس سنا هم با تاکید بر ضرورت حل مساله کشمیرگفت:یک بخش کشور در آتش آشوب است.اگر قسمتی از بدن زخمی شود کل بدن درد را احساس می کند.مساله کشمیر در ذهن همه مردم هند است باید این مساله در مجلس بررسی و راهکار ارائه شود .


در برخی مناطق دره کشمیر حکم منع رفت و آمد برداشته شده اما تدابیرشدید امنیتی در این مناطق ادامه دارد.


«غلام نبی آزاد» سر وزیر پیشین کشمیر و رهبر حزب مخالف در مجلس سنا هم گفت سراسر هند شاهد است که پارلمان درباره حل مساله کشمیر چه خواهد کرد .


منبع:خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :