موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/90409 :کد

0

پاسخ عضو دفتر امام به یک صوت منتشر شده از آیت‌الله منتظری

  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۸
تعداد بازدید : ۳۶۴   
 تحلیل ایران -پاسخ عضو دفتر امام به یک صوت منتشر شده از آیت‌الله منتظری

عضو دفتر امام خمینی (ره) به صوت منتشر شده از آیت‌الله منتظری پاسخ داد.

عضو دفتر امام خمینی (ره) به صوت منتشر شده از آیت‌الله منتظری پاسخ داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در گفت‌و‌گو با جماران، سخنان آیت‌الله منتظری را مطالب جدیدی ندانست و با بیان اینکه اینگونه مطالب در خاطرات منسوب به ایشان نیز دیده می‌شود، اظهار داشت: محتوای این جلسه ناقص و مشحون از اغلاط و تحریفات منتشر شده است.

 

وی با بیان اینکه فلسفه وجودی این جلسه به طور واضح و شفاف برای شنونده سخنان وی معلوم نیست، این سخنان آیت‌الله منتظری را به دور از انصاف و همراه با پیش‌داوری‌هایی دانست که اطرافیان موذی به ایشان القاء کرده‌اند.

 

انصاری در این مصاحبه همچنین نسبت‌های داده شده به مرحوم یادگار امام را غلط و ناروا دانست و گفت: همانگونه که در سخنان قبلی خویش گفته‌‌ام، بیشترین ظلم در خصوص یادگار امام نمایش دادن یک چهره غیر واقعی از شخصیت ایشان است.

 

وی در مورد ادعاهای مطرح شده در خصوص ملاقات آقای احمدی حاکم شرع خوزستان با امام، افزود: جلوگیری از بیان سخنان ایشان وجود نداشته است و من خیلی کوچکتر از آن بودم که در چنین موضوعی که یک سر آن پیغام آقای منتظری به امام و سر دیگر آن یک مسأله قضایی بوده است، دخالت کنم و اساساً جایگاه و حوزه دخالت ما این امور نبوده است.

 

عضو دفتر امام با بیان اینکه آقای منتظری از جدایی از امام هیچ نفعی نبرده است، ادامه داد: کسانی که ذهن آقای منتظری را به مسائل غیر واقعی آلوده کرده‌اند، دفاع ایشان از لیبرال ها و منافقین را هم باعث شدند و آنها این نوارها را پخش کرده‌اند.

 

انصاری انتشار این نوارها را صحنه‌گردانی برای استکبار جهانی و شبهه‌افکنی در جامعه دانست و افزود: اگر کسی مطالب آخر جلسه را گوش کند، می‌فهمد که بسیاری از سخنن ایشان رد شده است.

 

وی گفت: من بنا دارم در آینده به ابعاد و زوایای مختلف این موضوع از جمله ملاقات‌هایم با آقای منتظری و اطرافیان ایشان بپردازم.

 

انصاری اظهار داشت: اگر روزی لازم باشد، جامعه می‌تواند از طریق اسناد پی ببرد که آقای منتظری هم به امام ظلم کرد، هم به نظام، هم به خودش و هم به هوداران خویش.

 

عضو دفتر امام گفت: انتشار این نوار بعد از 28 سال وقتی که سردمداران استکبار و تکفیری‌ها با منافقین نشست و برخاست می‌کنند، احیاء آنان و مشروعیت‌زایی برای آنهاست.

 

مشروح این مصاحبه تا ساعاتی دیگر منتشر خواهد شد.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :