موضوعات ‌مرتبط: فناوری نرم افزار

a/90444 :کد

0

آپدیت ویندوز ۱۰ کامپیوترها را دچار مشکل کرد

  پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۵
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -آپدیت ویندوز ۱۰ کامپیوترها را دچار مشکل کرد

آپدیت سالگر ویندوز ۱۰ بسیاری از کامپیوترها را دچار مشکل کرد .

آپدیت سالگرد ویندوز 10 یکی از بزرگ ترین آپدیت های ویندوز 10 از تاریخ عرضه در سال گذشته است و قابلیت های جدید و زیادی را در خود جای داده است. اما متاسفانه این آپدیت در عین حال باعث شده که بسیاری از کاربران با مشکلات جدی مواجه شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران این مشکلات برای اولین بار در ردیت گزارش شدند و با انتشار پستی که کابوس یکی از کاربران را در این مورد توضیح داده بود، صدها کامنت از سوی سایر افراد ارسال شد که همه آنها نیز از مشکل مشابهی رنج می بردند و فریز شدن کامپیوترهایشان دردسر ساز شده بود.

اما مشکل کجاست؟ آپدیت سالگرد ویندوز 10 در ابتدا بدون هیچ مشکلی روی سیستم نصب می شود اما در نوبت بعدی که کامپیوتر ریستارت می شود، دستگاه وارد مرحله بوت نخواهد شد.


پست اولیه گزارش مشکل ویندوز 10 در ردیت تا این لحظه 31 بار بروزرسانی شده و پست های کاربران مختلفی که روش ها و پیشنهادات متفاوتی را برای رفع این مشکل تست کرده اند، در زیر پست اصلی اضافه شده است.


این پیشنهادات شامل غیر فعال کردن بوت امن یا Secure Boot، ادیت رجیستری، نصب دوباره درایورهای دستگاه و تغییر محل نصب بروزرسانی های ویندوز بوده است.


اما هیچ یک از این روش ها به جز بازگشتن به نسخه قبلی ویندوز کارساز نبوده و شرایط دوباره به حالت اولیه بازگشته است. این راه حل به درد کاربرانی که ویندوز 10 را مستقیماً نصب کرده اند و سیستم خود را از ویندوز 7 و ویندوز 8 ارتقاء نداده اند نمی خورد.

در این میان لیست پست های کاربرانی که با این مشکل مواجه شده اند در حال گسترش است و کاربران در حال شکایت از حساب کاربری رسمی توییتری مایکروسافت به نام های Microsoft@ و MicrosoftHelps@ و انجمن مایکروسافت هستند.


با توجه به اینکه مدیر مایکروسافت حتی قبل از اتمام تاریخ انقضای بروزرسانی رایگان ویندوز 10 اعلام کرده بود این نسخه نمی تواند هدف سال 2018 و کسب رکورد یک میلیاردی نصب را به دست بیاورد، این خرابی های آپدیت سالگرد ویندوز 10 که مایکروسافت به شدت روی آن تبلیغ کرده بود نیز آخرین تیر خلاصی بود که این شرکت احتیاج داشت.


منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :